کد خبر : 40967
رئیس سازمان صمت مازندران:
5 هزار پرونده صنفی طی سه ماهه امسال در مازندران تشکیل شد/عدم درج قیمت و گران‌فروشی همچنان در صدر تخلفات!

رئیس سازمان صمت مازندران از تشکیل نزدیک به 5 هزار و 20 پرونده تخلف در بخش‌های مختلف کالایی و خدماتی طی سه ماهه نخست امسال در استان مازندران خبر داد و گفت: عدم درج قیمت و گران‌فروشی بیشترین حجم پرونده‌های تشکیل شده را به خود اختصاص داده است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینقلی قوانلو از تشکیل نزدیک به 5 هزار و 20  پرونده تخلف در بخش های مختلف کالایی و خدماتی طی سه ماهه نخست امسال در استان مازندران خبر داد.
 

وی با اعلام این خبر، افزود: در طی این مدت، 79 هزار و 748 مورد بازرسی توسط بازرسان سازمان صمت از بخش‌های مختلف کالایی و خدماتی استان، انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام اینکه عدم درج قیمت و گران‌فروشی بیشترین حجم پرونده‌های تشکیل شده را به خود اختصاص داده است؛ خاطرنشان کرد: طی این بازرسی‌ها، تعداد یک‌هزار و 456 مورد گران‌فروشی کشف شد.

قوانلو ادامه داد: 256 پرونده نیز در بخش عدم صدور فاکتور تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: میزان تخلفات پرونده‌های متشکله بیش از 605 میلیارد ریال بوده است.

رئیس سازمان صمت مازندران با اشاره به انجام  تعداد هشت هزار و 608 مورد بازرسی از واحدهای خبازی سراسر استان طی سه ماهه نخست سال‌جاری، بیان کرد: از این میزان، تعداد یک‌هزار و 48  واحد خبازی متخلف به تعزیرات حکومتی استان معرفی شده‌اند.

قوانلو اعلام کرد: : ارزش ریالی پرونده‌های متشکله بالغ بر هفت میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان متذکر شد: شهروندان مازندرانی در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از قبیل فروش اجباری کالا، گران‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، احتکار و سایر تخلفات صنفی و اقتصادی، مراتب را به تلفن 124 و یا با سامانه www.124.ir اعلام کنند.

انتهای پیام/


Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا