اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40875 مورخ:[1400-03-25 15:17:01]
 قیمت 35 تا 37 هزار تومانی تخم مرغ در مازندران/ آرامش به بازار مرغ برگشت
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران:

قیمت 35 تا 37 هزار تومانی تخم مرغ در مازندران/ آرامش به بازار مرغ برگشت

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران از قیمت 35 تا 37 هزار تومانی تخم مرغ در استان مازندران خبر داد و گفت: قیمت مرغ به نرخ مصوب بازگشته است و آرامش به بازار برگشت.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص افزایش قیمت این روزهای تخم مرغ در بازار مازندران، اظهار کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ که پیش از این از مرز 30 هزار تومان تجاوز نمی‌کرد به نیمه کانال 30 هزار تومان پر کشید.

وی افزود: قیمت امروز هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی‌های سطح استان برای مصرف‌کننده بین 35 تا 37 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: علت اصلی گرنی این روزهای تخم مرغ به صادرات این محصول بر می‌گردد.

این مسئول صنفی، ادامه داد: البته گفته می‌شود به دلیل قیمت پایین‌تر از نرخ مصوب مرغ و تخم مرغ، برخی از تولیدکنندگان اقدام به سرزدن گله‌های مرغ کردند و از سویی دیگر افزایش تقاضا پس از ماه رمضان در کنار کاهش عرضه تخم مرغ، مزید بر علت شده است.

هاشمی گفت: قیمت مرغ در بازار در تمامی خرده فروشی‌ها به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار برگشته است و آرامش نسبی به بازار بازگشته است.

وی با اشاره به نظارت و رصد منسجم مرغ در مبدأ و مقصد توزیع و عرضه، بیان کرد: طبق برنامه ریزی دولت، هم مرغداری‌ها ساماندهی شده‌اند و هم واحدهای خرده و هم عمده با اخذ کد یکتا و اتصال به سامانه جامع انبارها، برابر نرخ مصوب مشغول عرضه مرغ به مشتریان هستند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران، عنوان کرد: فروش مرغ بسته بندی و قطعه بندی شده در واحدهای عرضه کاملا ممنوع است و با واحدهای متخلف، برخورد می‌شود.

این مسئول صنفی، متذکر شد: نظارت مستمر بر بازار مرغ از واحدهای تولیدکننده تا واحدهای عرضه موجب شده است تا بازار از تنش‌های قیمتی فاصله بگیرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا