اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4070 مورخ:[1392-04-25 13:12:01]
 اعتبار کافی برای رفع خرابی برق در مناطق کوهستانی نداریم‌
مدیرعامل توزیع برق مازندران:

اعتبار کافی برای رفع خرابی برق در مناطق کوهستانی نداریم‌

مدیر عامل توزیع برق مازندران گفت: به خاطر نداشتن اعتبار و عدم تحقق مصوبات سفر رئیس جمهوری امکان رفع مشکل برق در منطقه چهاردانگه ساری و شیخ موسی بابل وجود ندارد.

به گزارش نجبا و به نقل از فارس منوچهر جعفری امروز درباره مشکل قطعی برق مناطق چهاردانگه و برخی مناطق کوهستانی مازندران گفت: برای رفع مشکل برق منطقه چهاردانگه بازدیدی را به اتفاق مدیرعامل توزیع برق سمنان انجام دادیم که برق مورد نیاز این منطقه از سمنان تامین شود.

وی ادامه داد: پس از بازدید و برآورد اولیه به خاطر بالابودن هزینه انتقال برق از سمنان این موضوع در وزارت نیرو مورد موافقت قرار نگرفت.

مدیرعامل توزیع برق مازندران در پاسخ به سئوالی که از حدود دو سال پیش قرار بود ایستگاه تعمیر و خرابی برق در منطقه پشت‌کوه ساری ایجاد شود بیان داشت: مکان مناسبی که امکان استقرار نیروها در منطقه فراهم داده شود پیدا نشد و مکانی را که در نظر گرفتند قابل استقرار نیروهای فنی توزیع برق نیست.

وی در پاسخ به سوالی که آیا در همه جای کشور که داری مناطق کوهستانی است دچار همین مشکل هستند، گفت: در منطقه کوهستانی بابل نیز با همین مشکل مواجه هستیم و شدت وزش باد باعث ایجاد اختلال می‌شود که تنها راهش استقرار نیرو در منطقه است.

جعفری در پاسخ به سئوال  که آیا این موضوع صحت دارد که برای رفع خرابی برق منطقه در بالادست کیاسر قرار است 300 میلیون اختصاص یابد وی با رد این موضوع بیان داشت: رفع مشکل برق منطقه بالادست کیاسر نیاز به چهار میلیون اعتبار دارد که به خاطر محقق نشدن اعتبارات سفر ریاست جمهوری در حال حاضر قادر به رفع اساسی برق این منطقه نیستیم.

مدیر عامل توزیع برق مازندران در پاسخ به این سئوال که آیا با ابلاغ بودجه جدید امکان رفع خرابی برق در منطقه بالادست وجود ندارد، بیان داشت: بودجه که قرار است به برق در منطقه کیاسر اختصاص یابد 100 میلیون است و اگر 80 میلیون به برق منطقه بالا دست کیاسر اختصاص دهیم مشکل خرابی برق حل نمی‌شود.
با توجه به این که برق منطقه بالادست چهاردانگه ساری به خاطر کوچک‌ترین بارش برف و باران قطع می‌شود و مردم محروم به خاطر قطعی‌های مکرر برق دچار خسارت‌های مالی شدند.

از زمان اتصال برق سراسر به منطقه برق این مناطق مازندران دچار مشکل بود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا