اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40602 مورخ:[1400-01-16 16:19:01]
 نارضایتی تانکرداران سوخت رسان از نرخ کرایه ها/ تعداد زیادی شغل خود را رها کرده‌اند
رئیس اتحادیه تانکرداران غرب مازندران:

نارضایتی تانکرداران سوخت رسان از نرخ کرایه ها/ تعداد زیادی شغل خود را رها کرده‌اند

رئیس اتحادیه تانکرداران غرب مازندران گفت: مشکلاتی نظیر ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی و ناچیز بودن کرایه نسبت به تورم و هزینه ها سبب شده تا برخی از تانکرداران حمل سوخت از این حرفه کنار روند.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن محمدی در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به برخی مسائل فراروی منطقه ای و کشوری است، افزود: به رغم انتقال مسائل و مشکلات، هنوز پیگیری لازم برای رفع دغدغه ها صورت نگرفته است.

وی با اظهار اینکه تانکرداران گلایه هایی دارند و نتوانستیم بسیاری از افراد برای ماندن در این حرفه راضی کنیم تا این شغل از بین نرود، با تقدیر از فعالان حوزه حمل ونقل و تانکرداران اظهار داشت: فعالان این حوزه با کمترین نرخ کرایه و ناملایمات مشغول خدمات رسانی هستند.

وی به مشکلاتی نظیر ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی اشاره و اضافه کرد: تاکنون پاسخ های دوپهلو در این زمینه دریافت کردیم و هر سازمانی سعی می کند به نفع خود از این قانون تفسیر داشته باشد.

محمدی قانون ماده ۳۸ را یک قانون حمایت از کارگران مقطعی و فصلی پیمانکاران بیان کرد و گفت: متاسفانه این قانون در زمینه کرایه حمل تانکرداران نیز لحاظ می شود و بیمه این دسته اجباری ولی خود اختیاری است.

رئیس اتحادیه تانکرداران غرب مازندران یادآور شد: به رغم آنکه خللی در بیمه محموله وجود ندارد ولی تانکرهای حمل ونقل نیز مشمول ماده ۳۸ قرار گرفتند و پیگیری ها برای حل این مسئله تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

وی پایین بودن کرایه حمل سوخت را به نسبت خطرات احتمالی ناچیز دانست و گفت: بین کرایه حمل کالا و سوخت اختلاف سه تا چهار برابری وجود دارد و این از مهمترین مشکلات تانکرداران حمل سوخت است.

محمدی یادآور شد: کرایه تانکرداران متناسب با نرخ تورم و افزایش هزینه ها نیست درحالی که هزینه های استهلاک خودروها افزایش چشمگیری یافته است.

رئیس اتحادیه تانکرداران غرب مازندران اختلاف چندین برابری کرایه حمل کالا و سوخت را موجب کناره گیری برخی فعالان از سوخت رسانی دانست و گفت: این اختلافات سبب شده تا برخی از تانکرداران این شغل را رها کنند.

۱۶ فروردین ۱۴۰۰


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا