اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4060 مورخ:[1392-04-25 12:36:01]
 مردم بوسنی کمک‌های ایران به این کشور در شرایط جنگی را فراموش نمی‌کنند
سفیر بوسنی در دیدار خداحافظی با صالحی:

مردم بوسنی کمک‌های ایران به این کشور در شرایط جنگی را فراموش نمی‌کنند

سفیر بوسنی و هرزگوین در دیدار خداحافظی با وزیر امور خارجه کشورمان گفت: دولت و مردم بوسنی هرگز حمایت‌ها و کمک‌های بی دریغ دولت و مردم ایران از این کشور در شرایط سخت جنگ را فراموش نخواهند کرد.

به گزارش نجبا و به نقل از فارس، امیر حاجی کادونویچ سفیر بوسنی و هرزگوین در کشورمان در پایان مأموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) به منظور خداحافظی با علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به روابط بسیار خوب و تاریخی دو کشور و ملت تاکید کرد: دولت و مردم ایران همواره و در همه شرایط در کنار دولت و مردم بوسنی بوده‌اند و مشترکات فرهنگی و دینی عامل بسیار مهمی برای تقویت این روابط می‌باشد.

صالحی همچنین ضمن قدردانی از تلاش و فعالیت‌های سفیر بوسنی و هرزگوین در راستای توسعه روابط فیمابین بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش و تحکیم روابط به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

سفیر بوسنی در کشورمان نیز در این دیدار ضمن تشکر از همکاری‌های خوب مسئولان وزارت امور خارجه با وی در دوره مأموریتش گفت: روابط ایران و بوسنی دارای قدمتی دیرینه می‌باشد و دولت و مردم بوسنی هرگز حمایت‌ها و کمک‌های بی دریغ دولت و مردم ایران از این کشور در شرایط سخت جنگ را فراموش نخواهند کرد.

وی با اشاره به خاطرات بسیار خوب مدت حضورش در کشورمان، ایران را کشوری با فرهنگ، تاریخ و تمدن بزرگ و اسلامی توصیف کرد و افزود : هم اکنون در برخی عرصه های علمی و فرهنگی روابط بسیار خوبی بین دو کشور وجود دارد و امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های فراوان موجود و تلاش مسئولان دو کشور شاهد روند توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در عرصه‌های اقتصادی و تجاری نیز باشیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا