اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40590 مورخ:[1400-01-15 10:49:01]
کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد/ ارسال 160 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی مازندران

کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد/ ارسال 160 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی مازندران

رئیس سازمان صمت استان مازندران با تاکید بر اینکه هیچگونه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد، گفت: بیش از ۱۶۰ مورد تخلف با ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان در کمتر از یک‌ماه در حوزه مرغ شناسایی و پرونده آنها برای صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از روابط عمومی سازمان صمت مازندران، حسینقلی قوانلو اظهار کرد: براساس مصوبه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور تا اطلاع ثانوی عرضه هرگونه مرغ قطعه شده در سطح فروشگاه‌های کشور ممنوع است.

وی گفت: این تصمیم از ۱۴ فروردین ماه اجرایی شده و با توجه به اینکه طی این دو سه روز این مسئله را به اتاق‌های اصناف سراسر استان اطلاع‌رسانی کرده‌ایم با هر واحد صنفی که بخواهد مرغ را به صورت قطعه شده به فروش برساند برخورد قانونی خواهد شد.

رییس سازمان صمت استان مازندران افزود: بر اساس تصمیم گرفته شده در قرارگاه ساماندهی مرغ کشور قیمت مصوب مرغ هر کیلو ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده و هر گونه قیمت بیش از این مبلغ تخلف بوده و برای متخلفان تشکیل پرونده و اعمال قانون خواهد شد.

قوانلو در ادامه به دیگر تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور اشاره  کرد و یادآور شد: بر اساس مصوبه این ستاد، تنظیم بازار مرغ به وزارت جهاد و کشاورزی محول شده است.

وی افزود: در اجرای نظارت هرچه بیشتر در حوزه مرغ، بازرسان این سازمان به همراه بازرسان سازمان جهاد و برخی دیگر از دستگاه‌های اجرایی به‌صورت شبانه روز در واحدهای کشتارگاه مرغ سراسر استان مستقر شده‌اند.

رئیس سازمان صمت استان مازندران با تاکید بر اینکه هیچگونه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد، به سوءاستفاده‌هایی که طی این مدت از سوی واحدهای مرغداری، کشتارگاه‌ها و واحدهای صنفی شده پرداخت و اعلام کرد: بیش از ۱۶۰ مورد تخلف با ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان در کمتر از یک‌ماه در حوزه مرغ شناسایی و پرونده آنها برای صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

قوانلو در پایان از عموم شهروندان عزیز مازندرانی تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از قبیل فروش اجباری کالا، گرانفروشی، نداشتن قیمت، نداشتن فاکتور، احتکار و ... مراتب را به تلفن ۱۲۴ اعلام کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا