اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40548 مورخ:[1399-12-26 22:02:01]
۶۹ واحد صنفی فروشنده موادمحترقه در مازندران پلمپ شد

۶۹ واحد صنفی فروشنده موادمحترقه در مازندران پلمپ شد

فرمانده انتظامی مازندران با اعلام دستگیری ۱۱۲ نفر از توزیع کنندگان مواد محترقه در استان ، هشدار داد : متخلفانی که به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم شوند پس از دستگیری تا پایان فروردین ماه سال آینده در بازداشت باقی خواهند ماند.

به گزارش مازند اصناف؛ سردار مرتضی میرزایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران همچنین از کشف و ضبط ۵۹ هزار عدد انواع ترقه از فروشندگان این مواد در استان خبر داد و افزود : با کسانی که به بهانه چهارشنبه سوری با هر اقدامی موجب اخلال در نظم و امنیت و سلب آرامش برای عموم افراد جامعه شوند، برابر قانون برخورد می‌شود.

وی به مشکلات اجتماعی و بهداشتی ناشی از چهارشنبه سوری و کرونا نیز اشاره کرد و بیان داشت : اگر چه پلیس به چهارشنبه آخر سال نگاهی اجتماعی دارد و  هر رفتاری باید در چارچوب منطق باشد، اما توقع داریم در شرایط کرونایی مردم از برگزاری این جشن به صورت جمعی خودداری کنند.

سردار میرزایی با بیان این که تا کنون ۶۹ واحد صنفی از توزیع کنندگان مواد معترقه در مازندران پلمپ شده است، افزود : اقدامات پیشگیرانه پلیس در ماموریت چهارشنبه سوری از یک ماه پیش شدت یافت به طوری که نتیجه آن افزایش ۷۰ درصدی دستگیری متخلفان و کشفیات مواد معترقه در سال جاری نسبت به سال قبل بوده است.

 

آغاز گشت خودرویی و موتوری نوروزی پلیس

فرمانده انتظامی مازندران همچنین به اهمیت ایجاد امنیت و نظم در تعطیلات نوروزی در استان اشاره کرد و بیان داشت : پلیس بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا تردد ها را رصد می کند و در خصوص چگونگی سفر ها نیز طبق رنگ بندی شهرها انجام می شود.

وی با بیان این که گشت های موتوری و خودرویی در همه نقاط استان از امروز آغاز شده است، افزود : این طرح با فعالیت بیش از ۸۰۰ گشت خودرویی و موتوری تا ۱۵ فروردین سال آینده نیز ادامه دارد.

سردار میرزایی به شکل گیری پلیس تخصصی فتا در فرماندهی انتظامی مازندران اشاره کرد و گفت : این پلیس در ماموریت ها خود که به صورت شبانه روزی ، جوانان مجرب فعال در فضای مجازی استان را رصد و پایش می کند و اجازه نمی دهد تا ارازل و اوباش خودنمایی و عرض ادامی داشته باشند و قطعا این دسته از افراد در کمترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر می شوند.

وی به شناسایی و دستگیری ۴۰۲ نفر از ارازل و اوباش در فضای مجازی طی سال جاری در استان مازندران خبر داد و افزود : برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب های بانکی یکی از روش های کلاهبرداری در فضای مجازی است که خوشبختانه در سال جاری ۸۹۲ نفر دستگیر شدند.

وی به تشکیل ۵۶ فقره پرونده قضایی اخاذی و تهدید در فضای مجازی در سال جاری در مازندران اشاره کرد و گفت : قمار بازی در فضای مجازی از دیگر جرائم استان است که امسال ۳۱۱ مورد از این جرم کشف شده است.

فرمانده انتظامی مازندران اظهار داشت که در مجموعه امسال  سه هزار و ۱۵۱ مورد جرائم فضای مجازی در استان شناسایی و رصد و ۷۰ درصد آن منجر به کشفیات و دستگیری شده است.

 

رشد ۲۴درصد سرقت در مازندران 

فرمانده انتظامی مازندران نسبت به افزایش سرقت های خرد در استان ابراز نگرانی کرد و در عین حال گفت : اگر چه سرقت های احشام و دیگر سرقت های سازمان یافته کاهشی شده است ، اما سرقت های خرد در استان بسیار زیاد شده است که در واقع بخش زیادی از ماموریت های پلیس بویژه کلانتری ها را گرفته است.

وی با بیان این که ۷۰ درصد سرقت های مازندران منجر به کشف شده است، گفت : امسال در بخش سرقت و قاچاق دارو کالاهای پزشکی نیز شاهد رشد ۲۴درصدی در استان هستیم که برای رفع این نگرانی به همکاری همه مردم نیاز است.

سردار میرزایی همچنین وقوع قتل را از دیگر نگرانی های پلیس در مازندران عنوان کرد و در عین حال گفت : اگر چه ۹۵ درصد پرونده ها جرائم قتل با شناسایی قاتلان بسته شده است ، اما رشد ۷۴ درصدی این جرم نگران کننده است.

وی از کاهش تصادفات منجر به مرگ در سال جاری خبر داد و افزود : در مجموعه امسال ۳۴۸ نفر در تصادفات جاده ای داخل و برون شهری استان جانشان را از دست دادند که کاهش چهار درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد./ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا