اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4054 مورخ:[1392-04-25 12:12:01]
ادامه تظاهرات علیه تبرئه قاتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی/ چندین نفر زخمی و بازداشت شدند

ادامه تظاهرات علیه تبرئه قاتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی/ چندین نفر زخمی و بازداشت شدند

تظاهرات گسترده علیه تبرئه قاتل سفیدپوست نوجوان سیاهپوست آمریکایی به خشونت کشیده شد. معترضان پرچم آمریکا را به آتش کشیدند و ۲ نفر زخمی و ۹ نفر دستگیر شدند.

به گزارش نجبا از فارس به نقل از خبرگزاری راشاتودی، صدها آمریکایی در اعتراض به حکم تبرئه «جرج زیمرمن» که «تریون مارتین» نوجوان سیاهپوست را به قتل رسانده بود، در این کشور تظاهرات برپا کردند.

معترضان برای نشان دادن خشم خود، پرچم‌ها را به آتش کشیدند و به خودروهای پلیس حمله بردند و شیشه‌های مغازه‌ها را در هم شکستند.

زیمرمن سال گذشته میلادی، به «تریون مارتین» نوجوان سیاهپوست 17 ساله آمریکایی تیراندازی کرد و او را کشت و بعد از آنکه او را دستگیر کردند، مدعی شد که برای دفاع از خود این نوجوان را کشته است.

در آخرین اخبار رسیده از این اعتراضات، رسانه‌های محلی اعلام کردند که دو نفر زخمی شدند و 9 نفر دیگر نیز در تظاهرات شب گذشته در ایالت «اوکلند» آمریکا دستگیر شدند.

مأموران پلیس «لس‌آنجلس» اعلام کردند که 300 افسر پلیس را در خیابان‌های این شهر مستقر کردند و به مردم لس آنجلس در خصوص هرگونه تظاهرات در اعتراض به حکم تبرئه زیمرمن هشدار دادند.

پلیس لس‌آنجلس تأیید کرد که 13 نفر دستگیر شده‌اند و 150 نفر از معترضان از دیگر تظاهرات‌کنندگان جدا شدند و به اغتشاش و غارتگری در شهر پرداختند.

بر اساس این گزارش، پلیس در اوکلند برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده است و با معترضان درگیر شده است.

گزارش‌هایی نیز منتشر شده است که حاکی از آن است بالگردهای «اف بی آی» در لس آنجلس مستقر شده‌ است و پلیس نیز به سمت معترضان گلوله پلاستیکی تیراندازی کرد.

پلیس لس آنجلس بعد آنکه معترضان پرچم آمریکا را به آتش کشیدند و به سمت فروشگاه‌ها حمله کردند، هشدار تاکتیکی در سطح شهر اعلام کرد.

یکی از معترضان توسط پلیس زخمی شده است

 


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا