اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40504 مورخ:[1399-12-14 11:50:01]
سریال تکراری روند نزولی بازار بورس در مازندران

سریال تکراری روند نزولی بازار بورس در مازندران

اقبال ۷۰ درصدی سهامداران مازندران برای فروش و کاهش ۱۳ میلیونی داد و ستد سهام در حالی است که روند نزولی معاملات در تالار شیشه ای استان همچنان ادامه دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ روند نزول معاملات و داد و ستد در بازار و تالار شیشته ای مازندران به اوج رسیده و هر هفته میزان معاملات ثبت شده در این بازار، دهها میلیون تومان کاهش می یابد.

بیش از ۷۰۰ هزار سهامدار عدالت مازندارنی دارای کد بورسی هستند که بسیاری از این سهامداران فعالیت خود را در بازار بورس کاهش داده و یا متوقف کردند.

علی جعفری مدیر بورس منطقه ای مازندران در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه طی هفته جاری ۶۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۷۵ سهم به مبلغ بیش از ۶۴۹ میلیارد ریال در بورس استان داد و ستد شد، گفت: ارزش سهام خریداری شده ۱۹۷ میلیارد ریال و ارزش فروش سهام ۴۵۲ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: سهام شرکت های صندوق پالایشی یکم، سهام بانک تجارت، زرین معدن آسیا و پتروشیمی ارومیه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

جعفری یادآور شد: ۳۰ درصد کل سهام مبادله شده در این هفته مربوط به خرید و ۷۰ درصد مربوط به فروش سهام بوده است و شاخص قیمت نیز با ۲۲ هزار و ۸۵۶ واحد کاهش نسبت به هفته قبل به یک میلیون و۱۷۷ هزار و۹۷۶ واحد رسید.

بازار بورس مازندران نسبت به هفته گذشته با کاهش ۱۳ میلیونی داد و ستد سهام روبرو شد و طی ماه های اخیر سردی این بازار به اوج رسیده است. /بازار

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا