اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40502 مورخ:[1399-12-14 11:47:01]
 تکذیب خبر توزیع اقلام اساسی با کارت ملی
اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره ای اعلام کرد

تکذیب خبر توزیع اقلام اساسی با کارت ملی

اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای، برخی اخبار با مضامین کمبود روغن در بازار، فروش روغن با کارت ملی، پیش فروش روغن در بازار و تحویل در سال ۱۴۰۰ و... را با صدور اطلاعیه‌ای تکذیب کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ در این اطلاعیه آمده است: فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه همواره در همراهی با دولت محترم و مشارکت در امر توزیع اقلام اساسی موردنیاز مردم در قالب " اقلام تنظیم بازار" کوشیده اند تا ظرفیت‌های خود را در خدمت هموطنان قرار داده و با ایجاد آرامش در بازار از حیث وفور کالا از خرید هیجانی جلوگیری کنند. امری که باعث شد در ایام شیوع بیماری کووید ۱۹ قفسه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای هرگز خالی از کالا نشود. این در حالی است که پذیرش این مشارکت نه تنها موجب فشار مضاعف بر پرسنل فروشگاهی و به خطر افتادن سلامت ایشان شده است؛ بلکه به دلیل تفاوت قیمت میان اقلام تنظیم بازار و قیمت بازار آزاد موجب شده است که دلالان برای کسب سود بیشتر و بعضا برخی هموطنان نیز برای تامین نیازهای خود به فروشگاه‌های زنجیره‌ای مراجعه کرده و باعث ایجاد تجمع و ایجاد اخلال در سیستم مدیریت فروشگاهی می‌شود. این در حالی است که در صورت مدیریت خرید و پرهیز از خرید هیجانی هیچ گونه کمبود کالایی وجود ندارد.

برخی از گزارش‌ها ادعا نموده اند که فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای ارائه برخی کالاها از جمله روغن اقدام به اخذ کارت ملی می‌کنند. این موضوع به فوریت توسط هیات مدیره اتحادیه و بازرسان اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد که اولا هیچ یک از فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه دستورالعملی جهت اخذ کارت ملی از مشتریان در قبال فروش اقلام اساسی و از جمله روغن نداشته اند. ثانیا چنانچه برخی از شعب فروشگاه‌های زنجیره ای، به تشخیص خود و نه بواسطه وجود چنین سیاست و دستورالعمل ابلاغی نسبت به چنین موضوعی اقدام کرده باشند (که صحت آن توسط بازرسان این اتحادیه، محرز نشده است) این اقدام را می‌توان تلاش برای جلوگیری از فروش کالا به دلالان و رسیدن آن به مصرف کننده واقعی تعبیر کرد تا شهروندان امکان دسترسی به کالاهای تنظیم بازاری را داشته باشند. با این حال؛ این اتحادیه، هرگونه الزام به ارائه کارت ملی جهت خرید اقلام تنظیم بازار توسط شعب فروشگاهی اعضا را رد نموده و از اصحاب محترم رسانه درخواست می‌کند اطلاعات دقیق خود را جهت رسیدگی و پیگیری در اختیار اتحادیه قرار دهند.

اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خصوص ادعای پیش فروش روغن و ثبت نام جهت تحویل آن در سال آینده، ضمن رد این ادعا خاطرنشان می‌سازد از آنجایی که صیانت از حقوق مصرف کننده یکی از اولویت‌های مهم این اتحادیه به شمار می‌رود طی تماس با خبرنگاران و تنظیم کنندگان اخبار مذکور، مستندات، نشانی دقیق شعب و همکاری در جهت رفع شائبه، درخواست شده که متاسفانه از ارائه اطلاعات لازم خودداری شده است. از آنجایی که رسالت رسانه، طرح موضوع و پیگیری در جهت رفع آن است انتظار می‌رود رسانه‌ها در صورت در اختیار داشتن مستندات دقیق، آن را جهت پیگیری به این اتحادیه ارائه نمایند.

اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای و به تبع آن فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه به پشتوانه شبکه گسترده و کارآمد تامین کنندگان خود و نیز ناوگان توزیع و شعب فروشگاهی خود در تمامی استان‌ها و شهرهای کشور به مردم شریف کشور این اطمینان خاطر را می‌دهد که همچون گذشته که با تلاش‌های شبانه روزی کارکنان خود، اجازه نداده است تهیه اقلام موردنیاز مردم دچار وقفه شود اکنون نیز و با وجود دشواری‌های متعدد اقتصادی و فراگیری ویروس کرونا که ارائه خدمات را با دشواری‌های فراوانی مواجه نموده است تلاش خواهد نمود تا با رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی، خدمات همیشگی خود را به مردم و هموطنان به صورت منظم و مستمر تداوم بخشد./بازار

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا