اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40469 مورخ:[1399-12-09 14:40:01]
رفع چالش‌های توسعه مازندران نیازمند کلان‌نگری است

رفع چالش‌های توسعه مازندران نیازمند کلان‌نگری است

رئیس مجمع نمایندگان مازندران بر لزوم رویکرد تعاملی مدیران اجرایی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای برون رفت از چالش‌های توسعه یافتگی این استان تاکید کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ منصورعلی زارعی در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه برای عبور از چالش‌ها و مشکلات زیرساختی در روند توسعه مازندران نیازمند نگاه نو و کلان‌نگری و ریشه‌ای به مسائل است، اظهار کرد: در این زمینه تعامل دو سویه مسؤولان اجرایی و تقنینی اهمیت دارد.

وی گفت: انباشت مشکلات و حل نشدن آنها آسیب بزرگی به مصالح پایدار مازندران وارد می‌کند، ظرفیت نخبگانی و مدیریتی استان باید برای چاره‌اندیشی مشکلات مازندران طرح‌های محوری ارائه کند.

زارعی با تاکید بر عزم واراده مجمع نمایندگان مازندران برای برداشتن گام‌های اساسی در این باره افزود: مجمع نمایندگان مازندران با دقت نظر و همه جانبه‌نگری دلایل مشکلات، زمینه‌ها و نیز توانایی‌های موجود در مسیر توسعه استان را بررسی و احصا کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم فرصت‌های پیشتازانه مازندران در بخش کشاورزی، جنگل و صنعت و دریا را یادآور شد و گفت: مازندران در بخش کشاورزی با تولید سالانه ۷.۵ میلیون تن تولیدات زراعی و باغی به‌عنوان پیشران توسعه در سطح ملی قابلیت عرض اندام دارد.

این نماینده مجلس با اشاره به رویکرد حل مسئله خانه ملت خاطر نشان کرد: مجلس یازدهم رویکرد تعاملی با دولت برای هم‌افزایی در مسیر توسعه پایدار و همه جانبه را در دستور کار دارد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم با تاکید بر تنگناهای معیشتی و اقتصادی به‌عنوان مهمترین چالش‌های کنونی عرصه اقتصاد اضافه کرد: مجلس با کمک نخبگان، اندیشمندان دانشگاهی و خبرگان اجرایی رهیافت مطالعاتی در زمینه توسعه کلان ملی را تدوین کرده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا