اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40446 مورخ:[1399-12-03 21:18:01]
 پرسه مرغ در حوالی کانال 30 هزار تومانی/فاصله 9000 تومانی بازار با نرخ مصوب/پای نظارت همچنان لنگ می‌زند!
رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران:

پرسه مرغ در حوالی کانال 30 هزار تومانی/فاصله 9000 تومانی بازار با نرخ مصوب/پای نظارت همچنان لنگ می‌زند!

در حالی که ستاد تنظیم بازار قیمت عرضه مرغ را 20 هزار و 400 تومان اعلام و دولت نیز نسبت به افزایش سهمیه دان به مرغدران اقدام کرده است اما در کف بازار، نتیجه این اقدامات معکوس بوده است و قیمت هر کیلو مرغ در بازارهای مازندران به 30 هزار تومان رسیده است!

به گزارش مازند اصناف؛ قیمت مرغ طی روزهای اخیر در حالی در بازار رو به بالا در حرکت است که نرخ هر کیلوگرم مرغ  در خرده فروشی‌های مازندران به مرز 30 هزار تومان نیز رسیده است.

از سویی دیگر قیمت فروش 30 هزار تومانی مرغ در بازار با فاصله 9 هزار تومانی با قیمت مصوب 20 هزار و 400 تومانی ستاد تنظیم بازار، علامت سوال بزرگی برای مردم شده است.

کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما
از افزایش قیمت مرغ طی روز جاری در بازار مازندران خبر داد.

وی افزود: قیمت هر کیلو مرغ در بازار مازندران بین 29 تا 30 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ طی روز جاری به 36 هزار تومان و هر دانه 1200 تا 1300 تومان رسیده است.

هاشمی در خصوص چرایی روند افزایشی قیمت مرغ در بازار علیرغم افزایش سهمیه دان مرغداران، عنوان کرد: شما طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر، خبر و گزارشی در خصوص گلایه مرغداران از نبود و کمبود نهاده‌ها در هیچ کجا نمی‌شنوید اما از آن طرف، شاهد قیمت‌های نامتعارف در بازار هستید که برای ما نیز این نرخ‌ها، مورد تایید نیست.

وی بیان کرد: در حالی قیمت کف بازار فاصله‌ای 9 هزار تومانی با قیمت مصوب دارد که قیمت کارشناسی‌شده درست است و با سهمیه دانی که به مرغداران داده‌اند باید با همین قیمت در بازار عرضه شود اما متاسفانه از یک سو، مرغداران از قیمت خود پایین نمی‌آیند و از سویی دیگر اهرم فشار و نظارت دولت برای کنترل قیمت، کارساز نیست.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران، تصریح کرد: قیمت حال حاضر مرغ در بازار خیلی بالا است و با این سهمیه و قیمتی که مرغدار می‌گیرد، قیمت خیلی بالا است؛ فروش نهاده‌های آزاد ممنوع اعلام شده است، قیمت‌ها دولتی است، چرا باید قیمت مرغ این همه بالا باشد؟

هاشمی ادامه داد: چرا مرغداری که از سوبسید دولتی برای تهیه دان استفاده می‌کند چرا نباید قیمت خود را پایین بکشد؟ دولت باید فشار بیاورد؛ اصلا پای هیچ دلالی در میان نیست. نهاده‌ها در سامانه خریداری می‌شود و متاسفانه قیمت‌ها را مرغداران خیلی بالا اعلام می‌کنند و باید دولت و دستگاه‌های نظارتی، ورود کنند.

وی متذکر شد: کنترل قیمت مرغ، تنها همت دستگاه‌های نظارتی و متولی را می‌خواهد چون دلیلی برای گرانی وجود ندارد؛ نه کمبود دان داریم و نه قیمت بالا است!

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران، یادآور شد: مرغداران اعلام می‌کنند دولت تمام سهمیه را نمی‌دهد و 70 درصد آن را می‌دهد؛ این در حالی اسنت که دولت بر مبنای مرغ دو کیلویی دارد علوفه می‌دهد و حال مرغدار می‌خواهد مرغ 3 کیلویی پرورش دهد و به بازار تزریق کند، آیا دولت باید پاسخگو باشد؟!

هاشمی تاکید کرد: به جرأت اعلام می‌کنم که مرغدار در حال حاضر دارد نصف به نصف سود می‌کند؛ در حالیکه قیمت تمام شده این روزهای مرغ خیلی پایین است، مرغ را مرغداران، کیلویی 21 هزار تومان می‌فروشند و در شرایط فعلی معیشتی مردم واقعا انصاف نیست.


انتهای پیام/

» برچسب ها : , مرغ , گرانی , 30 هزار تومان , مازندران , سهمیه , نظارت , مرغداران , تنظیم , بازار , مرغ , گرانی , 30 هزار تومان , مازندران , سهمیه , نظارت , مرغداران , تنظیم , بازارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا