اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40431 مورخ:[1399-11-30 12:35:01]
پرونده هفتگی بورس مازندران با رشد ۴۰ درصدی ارزش معاملات بسته شد

پرونده هفتگی بورس مازندران با رشد ۴۰ درصدی ارزش معاملات بسته شد

بازار بورس مازندران که هفته‌های اخیر افت و خیزهای فراوانی را تجربه کرد، طی هفته جاری با رشد ۴۰ درصدی ارزش معاملات سهام ، جان دوباره گرفت و کارنامه بهمن ماه ۹۹ را با رونق داد و ستد بست.

به گزارش مازند اصناف؛ بازار سرمایه مازندران نخستین هفته بهمن ماه امسال را با معامله یکهزار و ۷۰۹ میلیارد ریال سهام که کاهش ۳۱ درصدی نسبت به آخرین هفته ماه دی داشت آغاز و کاهش ۴۵ هزار واحدی شاخص کل را هم تجربه کرده بود.

افت و خیز های بازار سهام تا هفته گذشته نیز ادامه داشت به گونه ای که در چهار روز کاری هفته پیش و با یک روز کمتر به دلیل تعطیلات دهه فجر، تنها یک هزار و ۵۲۷ میلیارد ریال سهام در بازار سرمایه مازندران داد و ستد شد ، اما هفته جاری همزمان با جابه جایی شاخص قیمت به سمت افزایش ، فعالان بازار بورس استان ارزش معاملاتی هفتگی را به ۲ هزار و ۱۳۸ میلیارد ریال رساندند و افزایش ۴۰ درصدی را رقم زدند.

همچنین طی هفته جاری ۱۶۹ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۳۷۲ سهم در تالار های بازار بورس مازندران داد ستد شد که تقریبا نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشت و فقط حدود ۶ میلیون سهم بیشتر معامله شد.

این هفته شرکت های سرمایه گذاری بیشترین سهم را در معاملات بازار بورس مازندران داشتند و سهام شرکت صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان در بالای جدول معاملات قرار گرفت. پس از آن هم به ترتیب سهام شرکت های فولاد خوزستان ، ایران خودرو و صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند نیز بیشترین ارزش معاملاتی هفته را به خود اختصاص دادند.

افزایش ارزش معاملاتی بازار سرمایه مازندران با افزایش شاخص قیمت بازار نیز همراه بود و این هفته شاخص بازار برای دومین هفته متولالی رشد ۱.۹ درصدی داشت.

این هفته شاخص قیمت با رشد ۲۳ هزار و ۹۷۹ واحدی مجموع پنج روز کاری در آخرین ساعت به پله یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۳۹۵ واحدی رسید. /ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا