اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 4037 مورخ:[1392-04-24 11:23:01]
 ۵۲ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد اوباما در عرصه سیاست خارجی ناراضی هستند

۵۲ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد اوباما در عرصه سیاست خارجی ناراضی هستند

بر اساس جدیدترین نظرسنجی‌ها، اکثریت مردم آمریکا ضمن عدم رضایت از نحوه مدیریت سیاست خارجی توسط دولت اوباما، مخالف مداخله نظامی کشورشان در بحران سوریه هستند.

به گزارش نجبا از فارس به نقل از نشریه آمریکایی «هیل» چاپ کنگره، نتایج جدیدترین نظرسنجی های صورت گرفته توسط دانشگاه «کوئینیپیاک» نشان می دهد که صرفا 44 درصد از مردم آمریکا از عملکرد شغلی «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور رضایت دارند و 48 درصد دیگر اعلام کرده اند که نحوه مدیریت اوباما را تائید نمی کنند.

بر اساس این خبر، به نظر می رسد که کاهش میزان محبوبیت عملکرد اوباما میان آمریکایی ها حاصل نگرانی مردم این کشور درباره مدیریت دولت واشنگتن در قبال بحران های موجود در عرصه سیاست خارجی آمریکا از جمله سرنگونی نظامی دولت غیر نظامی مصر و تلاش برای تجهیز سلاح شورشیان سوری و وخامت وضعیت مذاکرات صلح در افغانستان باشد.

نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که از هر 10 آمریکایی فقط 4 نفر نحوه مدیریت سیاست خارجی توسط اوباما را قبول دارند و 52 درصد دیگر مخالف این نوع مدیریت هستند و این 52 درصد عدم محبوبیت شغلی رئیس جمهور آمریکا، بدترین رتبه ای است که در نظرسنجی های دانشگاه کوئینیپیاک به ثبت رسیده است.

در ادامه این خبر آمده است که 61 درصد از رای دهندگان آمریکایی بر این باورند که کشورشان نباید در جنگ سوریه دخالت داشته باشد و 59 درصد دیگر با اقدام کاخ سفید در تامین تسلیحات و منابع نظامی برای گروه های ضد دولتی در سوریه مخالفت کرده اند.

نظرسنجی های صورت گرفته با محور افغانستان نیز نشان می دهد که 45 تا 46 درصد از آمریکایی ها حامی رویکرد اوباما در قبال افغانستان هستند و 63 درصد دیگر مذاکرات صلح با طالبان را رد می کنند. این در حالیست که استدلال دولت واشنگتن این است که مذاکره با طالبان احتمالا بهترین راه برای برقراری صلح در افغانستان خواهد بود.

مردم آمریکا در عرصه موضوعات داخلی نیز مدیریت اوباما را به چالش کشیده اند به طوری که تنها 41 درصد از آنها عملکرد دولت واشنگتن در قبال موضوعاتی از جمله مهاجرت و نظام اقتصادی را تائید می کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا