اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40328 مورخ:[1399-11-08 01:43:01]
مردم: کمبود روغن در غرب مازندران تا ادامه فروش اجباری/قوانلو: عدم محدودیت در توزیع تا ممنوعیت فروش کالای اضافی

مردم: کمبود روغن در غرب مازندران تا ادامه فروش اجباری/قوانلو: عدم محدودیت در توزیع تا ممنوعیت فروش کالای اضافی

در حالی مسئولان مربوطه از عدم کمبود روغن در مراکز عرضه و تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی سخن می‌گویند که مردم هم از کمبود روغن و هم از تداوم فروش اجباری کالا در زمان خرید، همچنان گلایه‌مندند.

به گزارش مازند اصناف؛ بنا بر گزارش خبرنگار ما از غرب مازندران، کمبود روغن کماکان در برخی از فروشگاه‌های شهرهای غربی استان پابرجا است و متعاقبا گلایه‌مندی مردم نیز از این بابت، وجود دارد.

جدا از بحث کمبود روغن در این نقطه از استان، فروش اجباری اجناس برای خرید روغن همچنان در برخی از فروشگاه‌های عرضه ادامه دارد وبا تمام اولتیماتوم‌ها و برخوردهای انجام شده اما گویی، دندان طمع برخی‌ها خیلی بُرَنده‌تر از تیغ دستگاه‌هیا نظارتی است و در این میان، تنها مصرف‌کنندگان هستند که متضرر می‌شوند.

حسینقلی قوانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این باره اظهار کرد: ما در حال حاضر، مشکلی به نام کمبود روغن در استان نداریم.

وی افزود: هر کارخانه تولیدی که در استان در حال تولید روغن است ما به آن‌ها روغن خام می‌دهیم و مشکلی در تامین روغن خام برای تولید وجود ندارد.

رئیس سازمان صمت مازندران، خاطرنشان کرد: در هر نقطه از استان که کمبود عرضه وجود دارد، بلافاصله پس از اعلام، روغن برای آن‌ها ارسال می‌شود و هیچ محدودیتی در تامین روغن مورد نیاز شهرهای استان نداریم.

قوانلو بیان کرد: ما در حال حاضر در روغن مایع کمبودی نداریم؛ اما چیزی که فعلا کمبود داریم روغن صاف و روغن‌های نیمه جامد است که برخی از مردم بر اساس عادت غذایی از روغن‌های جامد حلبی استفاده می‌کنند و چون کمبود در این بخش وجود دارد، از کمبود روغن گلایه می‌کنند.

وی عنوان کرد: روغن‌های نیمه جامد عمدتا روغن پالم است، اما روغن‌های مایع عمدتا روغن آفتابگردان است که از لحاظ بهداشتی مورد تایید بالاتری نسبت به روغن نیمه جامد نیز هستند.

رئیس سازمان صمت مازندران، در واکنش به ادامه فروش اجباری کالا در هنگام خرید روغن مصرفی از سوی مردم در مراکز عرضه گفت: فروش اجباری صراحتا تخلف است و به طور رسمی نیز بارها اعلام کردیم که ممنوع است.

قوانلو تصریح کرد: همان‌طور که تاکنون با موارد گزارش داده شده از سوی مردم و مشاهده بازرسان در سطح استان با متخلفان برخورد شد، مطمئنا در صورت گزارشات مردمی و مشاهده بازرسان، با واحد متخلف شدیدا برخورد خواهد شد.

وی متذکر شد: هیچ محدودیتی برای توزیع روغن در استان وجود ندارد و نارسایی‌های روغن به فروشگاه‌ها عمدتاً به دلیل مسائل حمل و نقلی و سیستم توزیع خود شرکت‌های پخش و بخش‌های فروش است.

رئیس سازمان صمت مازندران، یادآور شد: سامانه 124 آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی در سراسر استان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا