اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40292 مورخ:[1399-11-04 20:01:01]
ضرورت تقویت تجهیزات حمل ونقل دریایی در مازندران

ضرورت تقویت تجهیزات حمل ونقل دریایی در مازندران

استاندار مازندران تقویت تجهیزات حمل ونقل دریایی را برای توسعه صادرات محصولات مختلف در استان از جمله کشاورزی ضروری دانست.

به گزارش مازند اصناف؛ احمد حسین زادگان ظهر شنبه در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی خواستار تقویت ناوگان حمل ونقل دریایی برای توسعه صادرات در استان شد و گفت: در سال‌های اخیر تجهیزات زیرساختی مناسبی در سه بندر استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به فعالیت سه بندر در نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار در استان، تقویت تجهیزات حمل و نقل دریایی را در استان ضروری دانست و گفت: تأمین کانتینرهای مناسب از جمله نیازمندی‌ها است.

استاندار مازندران با عنوان اینکه باید کارکرد بنادر استان را با تقویت زیرساخت‌ها افزایش دهیم، یادآور شد: راه اندازی پایانه صادرات نیز در استان، روند صادرات محصولات کشاورزی را جهش می‌دهد.

حسین زادگان بر لزوم صادرات محصولات کشاورزی استان به کشورهای آسیای میانه تاکید کرد و گفت: کشتیرانی دریای خزر باید برای توسعه ظرفیت‌های حمل ونقل دریایی برنامه ریزی کند.

استاندار مازندران توسعه ناوگان و ظرفیت حمل و نقل هوایی را نیز در استان برای توسعه مناسبات الزامی دانست و گفت: در این راستا با موافقت با یک شرکت هوایی پرواز مستقیم ساری - آکتائو برقرار می‌شود.

وی با اظهار اینکه این سورتی پرواز با هواپیماهای کوچک انجام می‌شود، تصریح کرد: راه اندازی این پرواز مستقیم، ظرفیت‌های صادراتی استان را نیز افزایش خواهد داد./مهر

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا