اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40288 مورخ:[1399-11-02 19:09:01]
۱۰ میلیاردتومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده کرونایی رامسر پرداخت شد

۱۰ میلیاردتومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده کرونایی رامسر پرداخت شد

فرماندار شهرستان رامسر گفت: ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی به مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا در این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد آزاد روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: بر اساس تصمیم کمیته ستاد مقابله با کرونا، واحدهای صنفی از ۱۴ رسته شغلی آسیب دیده ناشی از شیوع این ویروس، برای دریافت تسهیلات کرونایی به بانک های عامل معرفی شدند که برای ۹۳۵ واحد صنفی پرونده تسهیلات تشکیل شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال بتوان تسهیلات کرونایی به بقیه متقاضیان و مشاغل این شهرستان پرداخت شود.

آزاد در ادامه با اشاره به کاهش ۹۰ درصدی حضور مسافران در این شهرستان گفت: بخش اعظم درآمد رامسر بر پایه گردشگری است و متاسفانه به دلیل کاهش مسافران و گردشگران واحدهای صنفی این منطقه با مشکل مواجه شدند.

وی در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی واحدهای صنفی رامسر نیز گفت: از میان پنجهزار و ۵۸۶ واحد صنفی این شهرستان به ۲ هزار و ۳۹۳ واحد از یک تا چند بار تذکر داده شد.

فرماندار رامسر همچنین خاطر نشان کرد: تعداد ۱۰۸ واحد صنفی شهرستان هم به دلیل تخلفات کرونایی پلمب شدند ضمن اینکه پرونده ۳۷۹ واحد صنفی هم به تعزیرات ارجاع شد که جمعا به مبلغ ۱۳۷ میلیون تومان جریمه شدند.

 

بستری ۴۴ بیمار کرونایی در بیمارستان

رییس شبکه بهداشت شهرستان رامسر هم در این نشست خبری با اشاره به بستری ۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر، گفت: از این تعداد هشت نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

حمیدرضا مبشری با تاکید بر شناسایی بیماران در کوتاه ترین زمان ممکن گفت: با تامین کیت تست سریع کرونا، تست بیماران علاوه بر مراکز بهداشت و درمان با حضور پرسنل این اداره در منزل و ادارات ظرف مدت ۲۰ دقیقه انجام می شود.

به گفته وی،  تاکنون یک هزار و ۹۵۵ تست تشخیص کرونا در سطح شهرستان انجام و ۳۷۹ بیمار مبتلا شناسایی شده اند که تعداد زیادی از این بیماران بدون علامت بالینی بودند .

رئیس شبکه بهداشت رامسر گفت: در حال حاضر ۶۲۸ خانوار که فرد مشکوک به ویروس کرونا در خانه داشتند تحت کنترل مرکز بهداشت در قرنطینه منزل به سر می برند.

مبشری با تاکید بر اینکه رنگبندی شهرستان ها بر اساس تعداد بستری ها مشخص می شود، گفت: شناسایی زودهنگام بیماران باعث می شود، تا تعداد بیمار بستری در بیمارستان ها کاهش پیدا کند و همین امر شهرستان را از وضعیت قرمز به نارنجی تبدیل می کند.

از ابتدای شیوع کرونا تعداد ۲۰۹ نفر در بیمارستان رامسر فوت شدند، که حدود ۲۰ درصد از آنان غیر بومی بودند.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر در غرب استان مازندران قرار دارد./ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا