اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40268 مورخ:[1399-10-27 18:16:01]
رکود؛ ارمغان «کرونا» برای بازار برنج مازندران/ تازه‌ترین قیمت انواع برنج‌ در بازار
رئيس انجمن برنج‌فروشان مازندران خبر داد

رکود؛ ارمغان «کرونا» برای بازار برنج مازندران/ تازه‌ترین قیمت انواع برنج‌ در بازار

رئيس انجمن برنج‌فروشان مازندران گفت: تعطیلی‌های مکرر بازار و محدودیت‌های کرونایی فعالیت‌ صنفی رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها موجب رکود معاملات بازار برنج در مازندران شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ عباس پورباقري در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرين وضعيت بازار برنج در مازندران اظهار کرد: از يک سو، حقيقتا با آن زحمتي که برنج توليد مي‌شود و قيمت فعلي آن را در بازار در نظر بگيريد، اين دو با هم همخواني ندارند و واقعا قيمت برنج در برابر زحمتي که کشاورز براي توليد آن متحمل مي‌شود، قابل قياس نيست و از سويي ديگر، در حال حاضر قيمت برنج براي مصرف کننده گران است و خيلي‌ها قدرت خريدشان طي سال جاري، کاهش يافته است.


وي افزود: طي ماه‌هاي اخير و با توجه به تعطيلي مکرر بازار، وضعيت فروش برنج و ميزان معاملات کسبه اين صنف، در رکود و کسادي به سر مي‌برد و زياد تعريفي ندارد.

رئيس انجمن برنج‌فروشان مازندران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، به دليل کاهش تقاضا، قيمت برنج به نسبت قبل تا حدود کاهش پيدا کرده است.

رئيس اتحاديه برنج فروشان شهرستان فريدونکنار ادامه داد: جدا از تعطيلي بازار، منع و محدوديت فعاليت کاري رستوران‌ها، چلوکبابي‌ها و آشپزخانه‌ها، تاثير بسزايي در کاهش خريد و فروش برنج داشته است.

پورباقري در خصوص تازه‌ترين قيمت‌هاي برنج در بازار مازندران، گفت: قيمت هر کيلو برنج پر محصول نظير شيرودي و ندا حدود 21 هزار و 500 تومان، فجر حدود 22 هزار تومان و قيمت هر کيلو برنج طارم بين 25 تا 26 هزار تومان است.

وي اعلام کرد: قيمت هر کيلو برنج کشت دوم در بازار بين 28 تا 30 هزار تومان است و طرفداران خاص خودش را دارد.

گفتني است استان مازندران با حدود 214 هزار هکتار سطح زيرکشت اول، حدود 110 هزار هکتار کشت دوم و رتون و با توليد ساليانه حدود يک ميليون و 420 هزار تن شلتوک، تقريبا سهمي 45 درصدي از توليد برنج کشور را دارا است.

انتهاي پيام/

» برچسب ها : , رکود , بازار , برنج , مازندران , کرونا , تعطیلی , قیمت , طارم , ندا , فجر , رکود , بازار , برنج , مازندران , کرونا , تعطیلی , قیمت , طارم , ندا , فجرمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا