اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40233 مورخ:[1399-10-22 22:37:01]
۱۰۹ میلیارد ریال تسهیلات به خسارت دیدگان کرونایی نوشهر پرداخت شد

۱۰۹ میلیارد ریال تسهیلات به خسارت دیدگان کرونایی نوشهر پرداخت شد

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشهر از پرداخت ۱۰۹ میلیاردریال تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای خسارت دیده از کرونا در شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ آدینه حسینی عمویی  در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان نوشهر افزود : در راستای تصمیم دولت مبنی بر پرداخت تسهیلات حمایتی به واحدهای آسیب‌ دیده از کرونا، تاکنون به ۵۶۴ پرونده واحدهای تولید، اصناف و مشاغل با اشتغالزایی یک هزار و ۴۵ نفر تسهیلات جبران خسارت‌های شیوع ویروس کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

وی گفت: همچنین ۵۶۸ پرونده تسهیلات کرونایی به ارزش ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزهای مختلف با اشتغالزایی یک هزار و ۷۳ نفر به بانک های عامل شهرستان معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه نوشهر در جذب تسهیلات کرونایی در رتبه ششم استان قرار دارد ، افزود:  با تعامل بانکهای عامل مابقی پرونده ها نیز در مراحل پایانی برای دریافت تسهیلات کرونایی قرار دارد ضمن اینکه تاکنون بیشترین پرداخت ها متعلق به بانک ملی با ۴۰ میلیارد ریال و بانک ملت با ۳۲ میلیارد ریال است.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشهر همچنین از انعقاد ۵۵ قرارداد طرح پرداخت یارانه دستمزد برای حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا در شهرستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح برای یک ماه گذشته ۳۰ درصد دستمزد ۵۵ نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد پرداخت می شود تا از بیکاری انان جلوگیری شود.

حسینی عمویی پیش بینی کرد که تا پایان امسال شاهد ۲ برابر شدن قراردادهای طرح یارانه دستمزد در این شهرستان باشیم.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوشهر حداکثر مدت بهره‌مندی از طرح یارانه دستمزد برای هر شغل اولی را به مدت ۱۲ ماه اعلام کرد و گفت: در این راستا شغل اولی‌ها و کارفرمایان می توانند از طریق سامانه http://pyd.mcls.gov.ir نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نوشهر نیز در این جلسه گفت: امسال از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه کل کشور ۱۹۰ طرح اشتغالزایی افراد تحت پوشش این نهاد برای دریافت تسهیلات ۸ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان به بانک های عامل معرفی شدند.

بهرام کیا کجوری ادامه داد: از این تعداد تسهیلات ۱۳۷ طرح به مبلغ ۶ میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان پرداخت شد و بقیه نیز بزودی پرداخت خواهد شد.
سعید یزدانی فرماندار نوشهر نیز هم در این جلسه از کم بودن جذب تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ برای واحدهای تولیدی و خدماتی شهرستان گلایه کرد و گفت: دستگاه های صنعت، معدن و تجارت ، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری برای افزایش سهم جذب تسهیلات شهرستان در حوزه تولید و اشتغال بیشتر تلاش کنند./ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا