اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40226 مورخ:[1399-10-15 12:45:01]
۵۰۲ نانوایی متخلف در مازندران شناسایی شدند
مدیرکل غله وخدمات بازرگانی مازندران:

۵۰۲ نانوایی متخلف در مازندران شناسایی شدند

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران از اجرای طرح تشدید نظارت بر خبازی ها خبر داد و گفت: ۵۰۲ نانوایی متخلف در استان شناسایی و ۱۸۷ واحد تعطیل شدند.

به گزارش مازند اصناف؛ عباسعلی وفایی نژاد افزود: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت تاکنون ۲۸۶ نفر بازرس در قالب ۱۹۳ تیم بازرسی استانی از ادارات غله، صمت، دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری‌ها و اتحادیه خبازان از هزار و ۷۲۰ واحد خبازی در ۱۳ شهرستان با رویکرد رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا بازدید به عمل آوردند.

وی افزود: در بازدیدهای صورت گرفته ۲۶ هزار و ۵۹۲ کیسه آرد عرضه خارج از شبکه شناسایی شد و ۲۲۲ واحد نیز به خاطر کم فروشی و کسری وزن چانه به عنوان متخلف به مراجع نظارتی معرفی شدند.

وفایی نژاد از تعطیلی خودسرانه و غیرمجاز ۱۲۶ واحد خبازی در ۱۳ شهرستان خبر داد و گفت: برخوردهای قانونی با واحدهای متخلف صورت خواهد پذیرفت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تصریح کرد: طرح تشدید نظارت و بازرسی بر واحدهای خبازی به منظور چگونگی اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی پیگیری و کنترل بیماری کرونا در کنار سایر اقدامات و بازرسی‌های ذاتی دستگاه‌های مرتبط از جمله دانشگاه علوم پزشکی و اداره صمت در شهرستان‌ها در حال اجرا است.

وفایی نژاد با اشاره به اینکه در کنار بازرسی اکیپ‌های استانی، بازرسی‌های شهرستانی نیز به صورت مستمر در حال اجرا می‌باشد اظهار داشت: تاکنون پنج هزار و ۲۷۲ مورد بازرسی شهرستانی انجام شد که ۵۰۲ واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی و ۱۱۰ واحد نیز به دلیل کم فروشی و تخلفات فروش آرد خارج از شبکه پلمپ یا کسر سهمیه شدند./مهر

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا