اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40222 مورخ:[1399-10-15 12:08:01]
تخم‌مرغ پر کشید!/هر شانه تخم‌مرغ در بازار مازندران 47 هزار تومان
پای لنگ تولید، نظارت و توزیع در بازار این روزهای تخم‌مرغ؛

تخم‌مرغ پر کشید!/هر شانه تخم‌مرغ در بازار مازندران 47 هزار تومان

پای لنگ تولید، نظارت و توزیع در بازار موجب شده است تا قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده‌فروشی‌ها با جهش چند پله‌ای نسبت به هفته‌های گذشته، به نیمه کانال 40 هزار تومانی برسد و تاوان این مشکلات از جیب مردم پرداخت شود!

به گزارش مازند اصناف؛ بررسی‌ها از بازار مازندران نشان می‌دهد که قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده‌فروشی‌ها با جهش چند پله‌ای نسبت به هفته‌های گذشته به نیمه کانال 40 هزار تومانی رسیده است.

این در حالی‌است که متولیان بازار و همچنین وزارت جهاد کشاورزی، حداکثر قیمت فروش هر شانه تخم مرغ را 34 هزار تومان اعلام کرده‌اند و فروش با نرخ‌های بالاتر را گران‌فروشی می‌دانند.


کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص قیمت امروز هر شانه تخم مرغ در بازارهای مازندران می‌گوید: قیمت هر شانه تخم مرغ 30 عددی در بازار استان به 47 هزار تومان رسیده است.


وی افزود: با وجود رفع مشکل نهاده‌ها اما همچنان قیمت تخم مرغ روند صعودی دارد.


رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: هر دانه تخم مرغ در بازار به بیش از 1500 تومان رسیده است.


هاشمی ادامه داد: امروز قرار است در بحث دولتی و عرضه تخم مرغ یک سری اتفاقاتی بیفتد که جلوی این روند صعودی گرفته شود.


وی اعلام کرد: مصرف تخم مرغ در این فصل از سال همچون ادوار گذشته افزایش پیدا کرده است و این در حالی است که کمبود تولید، موجب برهم خوردن تعادل میان کفه عرضه و تقاضا شده است.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، عنوان کرد: قیمت مرغ در بازار همچنان ثبات خود را حفظ کرده است و با قیمت هر کیلو 21 هزار تومان به دست مصرف کنندگان می‌رسد.


بر اساس این گزارش، به طور کلی افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی در بازار تحت تاثیر سه عامل تامین، توزیع و نظارت است و در حال حاضر، پای هر سه گزینه می‌لنگد و تاوان این مشکلات را باید مردم بپردازند!


انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا