اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40218 مورخ:[1399-10-14 15:52:01]
ارسال رونوشتی از لایحه اصلاح قانون نظام صنفی به اصناف استان‌ها برای دریافت نظرات
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد

ارسال رونوشتی از لایحه اصلاح قانون نظام صنفی به اصناف استان‌ها برای دریافت نظرات

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قانون مربوط به اصناف قدیمی است و طی سال‌ها با وجود تحولات گسترده برخی صنوف حذف و برخی دیگر اضافه شده‌اند، براین اساس هدف اصلی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور تدوین یک قانون بروز و جامع است.

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از خانه ملت، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور در این کمیسیون گفت: بررسی این لایحه در پارلمان پیشینه طولانی دارد و حداقل در دو دور از مجلس اخیر مطرح بوده است و اکنون ما برای دریافت نظرات کارشناسی، رونوشتی از این لایحه را برای اتاق اصناف در استان‌ها ارسال کرده‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین جزئیات این لایحه با حضور مسئولان اتاق اصناف در کمیسیون اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و امیدواریم بتوان با دریافت نقطه نظرات کارشناسان و اتاق‌های اصناف در استان‌ها یک قانون جامع و اصولی تصویب کنیم.

طغیانی تاکید کرد: قانون مربوط به اصناف در کشور قدیمی است و طی سال‌ها با وجود تحولات گسترده برخی صنوف حذف و برخی دیگر اضافه شده‌اند، براین اساس هدف اصلی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور تدوین یک قانون بروز و جامع است و حتی مدیریت اتاق اصناف هم می‌تواند از باب حکمرانی در این مسیر دچار تغییراتی شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین درباره موضوع تحقیق و تفحص از یکی از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشور اظهار کرد: این کمیسیون بعد از بررسی موضوع مقرر کرد، به منظور تکمیل اطلاعات دو هفته به نمایندگان درخواست کننده تحقیق و تفحص و شرکت مورد نظر فرصت داده شود تا ضمن تبادل اطلاعات لازم، تصمیم‌گیری نهایی اتخاذ شود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا