اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40199 مورخ:[1399-10-11 11:52:01]
زمزمه تعطیلی بازار در شهرهای ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی از روز شنبه
محدودیت‌های جدید در راه است؛

زمزمه تعطیلی بازار در شهرهای ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی از روز شنبه

بر اساس پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی مشاغل به جز سطح یک که شامل واحدهای بهداشتی، درمانی، نانوایی‌ها و دیگر تامین کنندگان نیازمندی های اولیه مردم است باید از امروز پنجشنبه در شهرستان های ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی به اجرا گذاشته شود.

به گزارش مازند اصناف؛ سیمین بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر اساس پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مشاغل به جز سطح یک که شامل واحدهای بهداشتی، درمانی، نانوایی‌ها و دیگر تامین کنندگان نیازمندی های اولیه مردم است باید از امروز پنجشنبه در شهرستان های ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی به اجرا گذاشته شود.

وی بر ضرورت نظارت دقیق دستگاه های متولی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان های دارای وضعیت قرمز مازندران تاکید کرد و گفت : مشاغل سطح دو و سه تنها زمانی که وضعیت این شهرستان ها به نارنجی تغییر یابد ، اجازه فعالیت خواهند داشت .

دکتر بابایی افزود : هیچ یک از مشاغل به جز سطح یک در شهرستان های قرمز حق فعالیت ندارند و دستگاه های نظارتی طبق مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا موظف به برخورد قانونی با متخلفان هستند.

وزارت بهداشت در تازه ترین ارزیابی خود از وضعیت کرونایی شهرستان های مازندران ، اعلام کرد که وضعیت ساری ، آمل ، رامسر و سوادکوه شمالی از نارنجی به قرمز تبدیل شده است.

همچنین بر اساس این ارزیابی ، وضعیت پنج شهرستان میاندرود ، فریدونکنار ،  سواد کوه ، سیمرغ و بابلسر که پیش از این زرد بود ، به نارنجی تبدیل  شده است.

در حال حاضر وضعیت ۱۸ شهرستان مازندران نارنجی و چهار شهرستان دیگر هم قرمز است.

طبق گزارش رسمی دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل طی یک هفته گذشته حدود ۸۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند و آمار مجموع بستری ها هم با وجود ترخیص شدن صدها نفر در حال حاضر یکهزار و ۲۰۹ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی در شهرستان های با وضعیت نارنجی هم اظهار داشت : فعالیت مشاغل دو و سه در این شهرستان ها از صبح تا ساعت ۱۸ عصر است ضمن این که ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد همانند شهرستان های قرمز در این مناطق هم اعمال خواهد شد.

وی افزود : همچنین ورود خودروهای دارای پلاک غیر بومی به شهرهای هارای وضعیت نارنجی مانند شهرهای قرمز ممنوع است و خودروهای دارای پلاک بومی نیز بدون مجوز تعریف شده حق خروج از شهرهای نارنجی و قرمز را ندارند و در صورت رعایت نکردن این محدودیت ها ، جریمه های مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا برای متخلفان اعمال خواهد شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا برای ورود خودروهای دارای پلاک غیربومی به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان بابت هر ۲۴ ساعت ماندگاری جریمه تعیین کرده است. جریمه خروج خودروهای دارای پلاک بومی بدون مجوز هم به همین ترتیب اعمال خواهد شد.

دکتر بابایی گمانه زنی در باره کاهش محدودیت های تردد و مشاغل در شهرستان های با وضعیت نارنجی را رد کرد و گفت : تاکنون هیچ دستورالعمل جدیدی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تغییر محدودیت های کرونایی در شهرستان های دارای وضعیت نارنجی ابلاغ نشده است ، در نتیجه پروتکل ها همانند سابق باید اعمال شود.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت : استان مازندران در شرایط فعلی با روند آرام شیوع کرونا مواجه است و با عادی انگاری گذشته احتمال افزایش آمار بیماران وجود دارد و همچنان خطر ورود به پیک موج سوم بر سر استان قرار دارد.


وی افزود : اگر مردم به خصوص واحدهای صنفی محدودیت های کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی را به طور جدی عملیاتی نکنند، احتمال قرمز شدن وضعیت سایر شهرستان ها وجود دارد و کل مازندران را به سمت وضعیت قرمز پیش خواهد برد.

 

به گزارش خبرنگار مازنداصناف، تعطیلی‌های جدید در راه است و بر اساس اظهارات یکی از مسئولان آگاه، محدودیت‌های جدید از روز شنبه 13 دی ماه در استان مازندران اعمال و اجرایی خواهد شد.

 

بنا بر شنیده‌ها، بنا است تا تعطیلی واحدهای سطح 3 و 4 به طور قطع و تعطیلی واحدهای سطح دو با کمی همراهی و قوت کمتری اعمال و اجرا شود.

 

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا