کد خبر : 40196
رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران:
مشکل نهاده حل شد اما قیمت تخم‌مرغ بی‌دلیل بالا است!

کامران هاشمی با اشاره به تداوم بازار سرکش و ناآرام تخم‌مرغ، گفت: برای ما هم سوال است که در حالی که نهاده‌های دولتی به دست تولیدکنندگان می‌رسد اما چرا قیمت تخم‌مرغ پایین نیامده است.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص قیمت امروز مرغ در بازار مازندران گفت: هر کیلو مرغ در بازار امروز نهایتاً با قیمت 21 هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد و نرخ در بازار مرغ، مطلوب است.

وی افزود: خوشبختانه با توزیع مطلوب نهاده‌های دامی، قیمت مرغ به ثبات رسیده است و حتی از قیمت تنظیم بازار نیز پایین‌تر آمده است.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران، در خصوص گرانی این روزهای تخم مرغ و قیمت نامتعارف آن در بازار استان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ 30 عددی در بازارهای استان 39 هزار تومان است.

هاشمی در خصوص دلایل گرانی تخم مرغ در بازار، گفت: تعداد واحدهای مرغ تخمگذار در استان بسیار پایین است و تولیدات استان در مقایسه با تقاضا، پایین است.

وی تصریح کرد: هر ساله به دلیل تولیدات کم و افزایش تقاضا، تامین تخم مرغ در استان به یک معضل تبدیل می‌شود و قیمت‌ها دستخوش نوسانات رو به بالا می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران، تصریح کرد: البته با وجود اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در تامین نهاده‌های دامی وجود ندارد، این قیمت هم منطقی نیست.

هاشمی با اشاره به بازار سرکش و ناآرام تهم مرغ در بازار تاکید کرد: برای ما هم سوال است که در حالی که نهاده‌های دولتی به دست تولیدکنندگان می‌رسد اما چرا قیمت تخم‌مرغ پایین نیامده است.

وی اضافه کرد: الآن دیگر کسی نمی‌تواند بگوید ما مشکل نهاده داریم و همه چیز برای تولید از سوی مسئولان برای واحدهای تولیدی مرغ گوشتی و تخمگذار فراهم است.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران، عنوان کرد: مشخص نیست چرا قیمت مرغ گوشتی روند کاهشی پیدا کرده است اما این امر در خصوص مرغ‌های تخمگذار و قیمت تخم‌مرغ محقق نشده است.

هاشمی یادآور شد: طی چند ماه اخیر، ستاد تنظیم بازار چندین مرتبه قیمت تخم‌مرغ را تغییر داد و غالبا روند افزایشی داشته است و بازار تخم مرغ همچنان آشفته است.

انتهای پیام/

Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا