اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 40181 مورخ:[1399-10-09 14:25:01]
 گرانی های افسارگسیخته سبب نگرانی مردم شده است
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

گرانی های افسارگسیخته سبب نگرانی مردم شده است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، ترویج امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند عزم جدی دانست و گفت: بی تدبیری وگرانی های افسارگسیخته از مصادیق منکرات بوده که سبب نگرانی شد.

به گزارش مازند اصناف؛ آیت الله علی معلمی پیش ازظهر سه شنبه در نشست با ستاد امر به معروف استان ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، عنوان کرد: در میان تمام واجبات دینی که در شریعت اسلام به آنها تاکید شده پس از مسئله ولایت و امامت هیچ موضوعی به اندازه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد سفارش قرار نگرفته است.

امام جمعه شهرستان قائمشهر با اشاره به اینکه نباید این تصور ایجاد شود که ذات امر به معروف و نهی از منکر از نماز بالاتر است و یا بالعکس، بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک ابزار بسیار مهمی است که اگر نباشد و یا کمرنگ و بی فروغ باشد، نماز و روزه و جهاد و سایر فرایض نیز کم کم به فراموشی سپرده خواهند شد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائمشهر با تاکید بر اینکه پیرامون مسائل مرتبط با فریضه امر به معروف و نهی از منکر می‌بایست هر از چند گاهی آسیب شناسی دقیق و علمی صورت گیرد، اظهار داشت: اشکال اصلی در این حوزه که بسیار خودنمایی می‌کند عدم اهتمام جدی دولتمردان برای اجرا و گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

آیت الله معلمی بیان داشت: اگر مجموعه اداره کننده کشور همدل، همسو و هماهنگ نسبت به هر موضوعی از جمله امر به معروف و نهی از منکر اقداماتی انجام دهند، به طور قطع و یقین انسان می‌تواند ثمره پیشرفت چشمگیر در آن موارد را به وضوح مشاهده کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائمشهر در پایان با تاکید بر اینکه امروز یکی از منکرات بزرگ در کشور موضوع بی تدبیری و گرانی‌های افسار گسیخته است که موجب نگرانی و نارضایتی مردم نیز شده است، اظهار داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید به دردهای اساسی مردم بپردازد و در جهت مرتفع نمودن آنها تمام تلاش و ظرفیت‌های قانونی خود را بکار بندد.

مهرداد محمدی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران به جایگاه حمایتی و نقش هدایت گری ائمه جمعه در این حوزه اشاره و خاطر نشان ساخت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نظر دارد با برگزاری دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی و اقدامات ترویجی با بهره گیری از ظرفیت هنر و رسانه و نظرات کارشناسان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی، فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه به یک ارزش اجتماعی تبدیل نماید و در این راه نیازمند دریافت رهنمود و ارائه طریق از سوی بزرگان و علمای سراسر استان می‌باشیم.

محمدی اشاره‌ای به وظایف و مسئولیت‌های شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی داشت و عنوان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌ها باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا در وهله اول دسترسی مردم به آن مجموعه به آسانی صورت پذیرد و ثانیاً مردم به راحتی بتوانند نسبت به پرسنل و مدیریت آن دستگاه انتقاد کنند و یا در جهت تسهیل امر خدمت رسانی به آحاد مردم پیشنهادهای سازنده به آنها ارائه کنند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه مهمترین شاخصه ما برای نظارت و ارزیابی از عملکرد دستگاه‌ها و مدیران آنها نحوه و میزان خدمت رسانی به عامه مردم است، تصریح کرد: هر دستگاهی که خدمات مطلوب‌تری به مردم ارائه و وظایف ذاتی و قانونی خود را به درستی انجام دهد و پرسنل و مدیران آن مجموعه در برابر انتقاد و امر به معروف و نهی از منکر مراجعین کرنش بیشتری نشان دهند، مطمئناً از نظر ستاد شایسته تقدیر و تجلیل هستند.

منبع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا