اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39955 مورخ:[1399-09-08 15:18:01]
 فرود قیمت مرغ روی پله 26 هزار تومانی/تخم مرغ همچنان روی مدار گرانی!
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران خبر داد

فرود قیمت مرغ روی پله 26 هزار تومانی/تخم مرغ همچنان روی مدار گرانی!

قیمت مرغ و تخم‌مرغ ماه‌ها است که در نوسانات عجیب و غریب، پرواز و فرود می‌کند، سبقت این دو کالاهای اساسی از یکدیگر در قیمت، سفره‌ها را کوچک‌تر و دست مردم را کوتاه‌تر کرده است.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین نرخ فروش مرغ و  تخم مرغ در بازار امروز هشتم آذرماه 99 گفت: هر کیلو مرغ در بازار امروز با قیمت 26 هزار تومان در حال فروش از سوی واحدهای صنفی است.

وی افزود: در حالیکه قیمت مرغ از مرز 33 هزار تومان نیز طی هفته‌های گذشته در بازار مازندران گذشته بود، خوشبختانه با اعمال برخی سیاست‌ها روند کاهشی پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: نرخ مصوب فروش مرغ در بازار مازندران 26 هزار تومان تعیین شد و تمامی فروشندگان موظف هستند که مرغ را با این نرخ به مشتریان عرضه کنند.

هاشمی ادامه داد: دولت جهت کنترل بازار مرغ، اقدام به ارائه سوبسید کرده است و قرار شده است روزانه 200 تن به کشتارگاه‌های مازندران، مرغ زنده گرم بدهد، تا با قیمت 25 هزار تومان بین واحدهای صنفی توزیع و با نرخ 26 هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان برسد.

وی بیان کرد: سازمان صمت، پشتیبانی امور دان، اتحادیه مرغداران و سایر دستگاه‌های مرتبط، همگی برای تنظیم بازار مرغ در استان، پای کار آمدند و توزیع 400 تن مرغ تنظیم بازاری 15 هزار تومانی در بازار استان آغاز شده است.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، اذعان کرد: هر شانه تخم مرغ در بازار مازندران به 32 هزار و 500 تومان و هر دانه به بیش از 1100 تومان رسیده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا