اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39892 مورخ:[1399-08-28 14:23:01]
هیچ گرهی برای کارآفرینان کور نیست/ پشتکار؛ کلیدواژه تعاونی جویبار

هیچ گرهی برای کارآفرینان کور نیست/ پشتکار؛ کلیدواژه تعاونی جویبار

مسؤول تعاونی کامیون‌داران و خاورداران جویبار مازندران گفت: مشکلات در تعاونی با آمدن کرونا بیشتر شده اما من و همکارانم جز موفقیت چیزی نمی‌خواهیم و در این میان همه تلاش خود را به‌کار می‌گیریم.

به گزارش مازند اصناف؛ همان‌گونه که از نامشان مشخص است کارآفرینان با دنیای از امید و آرزو شغل‌شان را انتخاب کردند، کارآفرینانی که با شغل‌شان بیگانه نیستند و پشتکارشان حرف ندارد.

به‌طور حتم در دنیای کار مشکلات بسیاری را پشت سر خواهند گذاشت اما موضوعی که مشخص است این بود که هیچ چیز نمی‌تواند آنان را از هدف‌شان دور کند؛ چرا که آنان یاد گرفتند چگونه موانع و مشکلات را از سر راه خود بردارند.

هیچ‌گاه نخستین روزی که تصمیم گرفتند کارشان را آغاز کنند فراموش نمی‌کنند و هر بار هر مشکلی را سر راه خود می‌بینند به یاد روزهای نخست خود می‌افتند، به یاد روزهای مشکلات و باز هم با اراده و تصمیم قاطع مشکلات را یکی پس از دیگری از سر خود بر می‌دارند.

شاید روز نخست برخی بدون تجربه وارد شدند ولی بعد از گذشت سالیان سال باوجود مشکلات تبدیل به انسان باتجربه و مربی کارآمد تبدیل شدند که وقتی از مشکلات صحبت می‌کنند می‌توان از به‌عنوان تجربه به کار ببندیم.

در این گزارش به سراغ حسن نصری سراجی مسؤول تعاونی کامیون‌داران و خاورداران جویبار مازندران رفتیم، تعاونی که از سال 61 با 15 عضو راه‌اندازی شده است.

اکنون و بعد از گذشت 38 سال این تعاونی دارای 80 عضو اصلی بوده و 150 راننده را تحت پوشش دارد؛ این تعاونی مسؤولیت حمل کالا از شهرستان جویبار را به تمام نقاط کشور برعهده دارد.

حسن نصری سراجی مسؤول تعاونی کامیون‌داران و خاورداران جویبار مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، می‌گوید: طی سال‌های اخیر با مشکلات و مسائل بسیاری دست و پنج نرم کردیم اما گره همه مشکلات با پشتکار و علاقه باز شده است.

مهم‌ترین مشکل بحث افزایش قیمت لوازم و کمبود سوخت است و البته مشکل اساسی بحث لاستیک است که اوایل سال 97 یک‌ میلیون و 500هزار بوده ولی الان به 11 تا 20 میلیون تومان رسیده است.

وی اضافه می‌کند: از زمانی‌که پای کرونا به جامعه باز شد که خیلی از مشاغل را زمین‌کر کرد که البته تاثیر کرونا را نمی‌توان در بحث حمل بار انکار کرد که خود مشکلات بسیاری برجای گذاشت.

مشکلات و مسائل پشت سر موجب شده نتوانستیم آنطور که شاید به بحث نوسازی ناوگان توجه کنیم و این موضوع به خوبی انجام نشده که البته همین امر خود بر افزایش هزینه‌ها تاثیر خود را برجای می‌گذارد.

نصری سراجی تصریح می‌کند: افرادی که در تعاونی مشغول به کار هستند می‌دانند روزهای پرخاطره‌ای را پشت سر می‌گذارند ما هم در تعاونی روزهای پرخاطره‌ای داریم اما موضوع مهم و در واقع کلیدواژه ما این است که باید کار را درست انجام دهیم.

درست است تلخی‌ها و مشکلات وجود دارد اما موضوع مهم برای ما و همکاران من در تعاونی انجام درست کارها و سرپا نگهداشتن تعاونی است.

وی خاطرنشان می‌کند: ما در تعاونی با حمل و نقل و جابه جایی بار مواجه هستیم و تمام تلاش‌مان را بکار می‌بندیم تا مشکلی به وجود نیاید و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم.

مسؤول تعاونی کامیون‌داران و خاورداران جویبار مازندران در پایان می‌گوید: مشکلات در تعاونی با آمدن کرونا بیشتر شده اما من و همکارانم جز موفقیت چیزی نمی‌خواهیم و در این میان همه تلاش خود را بکار می‌گیریم./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا