اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39890 مورخ:[1399-08-28 11:32:01]
طاقچه بالای این روزهای مرغ برای خریداران/فاصله 5000 هزار تومانی با نرخ مصوب تنظیم بازار!

طاقچه بالای این روزهای مرغ برای خریداران/فاصله 5000 هزار تومانی با نرخ مصوب تنظیم بازار!

در حالی همگان تصور کوتاه آمدن مرغ از روند رو به بالا قیمتی در بازار را داشتند که به یکباره مرغ مجددا برای خریدارانش، طاقچه بالا گذاشت و با افزایش بیش از 2 هزار تومانی، دست برخی‌ها را برای رسیدن به خود کوتاه‌تر کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ در حالی در تازه‌ترین اعلام ستاد تنظیم بازار، قیمت مرغ 20 هزار و 400 تومان تعیین و اعلام شد که همچنان قیمت‌های کف بازار فاصله قابل توجهی با این نرخ دارد.

در حالی طی هفته گذشته قیمت مرغ در مازندران در حال طی روند کاهشی و کم کردن فاصله خود با نرخ مصوب بود که به یکباره طی طی روزهای اخیر، مجددا روند افزایشی خود را از سر گرفت و با چند پله جهش از کانال 23 هزار تومانی هفته گذشته خود را به کانال 26 هزار تومانی رساند.

کامران هاشمی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: قیمت مرغ طی روزهای گذشنه کمی بالا رفت و امروز کمی رو به پایین در حرکت است.

وی افزود: قیمت هر کیلو مرغ طی روز جاری در درب کشتارگاه 23 هزار و 800 تومان است و با احتساب نرخ تحویلی به واحد صنفی و سود قانونی عرضه به بازار با قیمت 25 هزار و 500 تا 26 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: قیمت مرغ طی روزهای گذشته طی دو روز از 23 هزار و 500 تومان به 26 هزار و 500 تومان رسید و امروز با تقریبا 1000 تومان کاهش به 25 هزار و 500 تومان رسید.

هاشمی ادامه داد: انتظار می‌رود با روند فعلی، قیمت‌ها رو به کاهش حرکت کند و طی روزهای آینده شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار و کم شدن فاصله با نرخ مصوب باشیم.

وی متذکر شد: خوشبختانه وضعیت دسترسی و تامین نهاده‌های برای مرغداران مطلوب شده است و تولیدکنندگان با مراجعه به سامانه بهین‌یاب به طور مستقیم و با حذف دلالان بازار در حال تهیه نهاده‌ها هستند و مشکل این روزهای بازار مرغ به کم شدن زمینه مرغ در مرغداری‌ها بر می‌گردد که مقطعی است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا