اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39874 مورخ:[1399-08-25 18:31:01]
۴۰۰ واحد صنفی متخلف کرونایی در مازندران پلمپ شد

۴۰۰ واحد صنفی متخلف کرونایی در مازندران پلمپ شد

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت که ۴۰۰ واحد صنفی متخلف که محدودیت های کرونایی را اعمال نکردند، پلمپ شدند.

به گزارش مازند اصناف؛ حسین اصغر زاده  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : پرونده تمام این واحدهای متخلف که مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا مبنی بر عدم فعالیت پس از ساعت ۱۸ را رعایت نکردند، به دستگاه های نظارتی برای برخورد ارسال شده است.

وی گفت : براساس مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا که به تمام واحدهای صنفی نیز ابلاغ شد، از ۲۰ آبان ماه در راستای اعمال محدودیت های کرونایی تمام واحدهای صنفی در شهرهای استان به جز تامین کنندگان مایحتاج عمومی، فروشگاه های زنجیره ای و مراکز بهداشتی و درمانی تنها تا ساعت ۱۸ حق فعالیت دارند.
اصغرزاده افزود : گشت های سه گانه بازرسی و نظارت ، مراکز بهداشت و نیروی انتظامی همه روزه در تمامی ۵۸ شهر استان که مشمول محدودیت کرونایی هستند ، حضور دارند و گشت زنی و واحدهای صنفی متخلف را شناسایی و برخورد می کنند.
معاون سازمان صمت مازندران گفت : در روزهای اول اجرای طرح برای اطلاع رسانی بیشتر صرفا به واحدهای صنفی که محدودیت ها را رعایت نمی کردند، تذکر داده شد ، ولی پس از آن باید تمام واحدها این محدودیت را رعایت کنند و عدم تمکین نیز با برخورد قانونی مواجه می شود.
پیش از این نیز حدود سه هزار واحد صنفی در مازندران به دلیل آنچه که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شد ، از سوی دستگاه های نظارتی از جمله بازرسان معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران پلمپ شدند.


رعایت ۹۰ درصدی محدودیت کرونایی 


اصغر زاده در عین حال گفت : بررسی های میدانی نشان می دهد که بیش از ۹۰ درصد از واحدهای صنفی در سطح شهرهای استان به طور میانگین محدودیت های کرونایی را رعایت می کنند و رعایت این محدودیت ها در مناطق مرکزی شهری به حدود ۱۰۰ درصد رسیده است.
وی اضافه کرد : احتمال می رود در حاشیه شهرها برخی از واحدهای صنفی مشمول تا حدودی قانون را رعایت نکنند و ضمن هشدار به این واحدها برای رعایت مصوبات کرونایی ، چنانچه این رفتار عادی سازی ادامه یابد، با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.
استان مازندران ۱۸۰ هزار واحد صنفی دارد و از لحاظ سرانه جمعیتی تعداد واحدهای صنفی این استان از میانگین کشوری نیز بالاتر است و از لحاظ اشتغال نیز ۵۲ درصد اشتغال این خطه شمال کشور نیز در حوزه خدماتی است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا