اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39863 مورخ:[1399-08-24 14:41:01]
همراهی 90 درصدی اصناف در طرح محدودیت‌های کرونایی /پلمب و اعمال جریمه در انتظار متخلفان
معاون سازمان صمت مازندران اعلام کرد

همراهی 90 درصدی اصناف در طرح محدودیت‌های کرونایی /پلمب و اعمال جریمه در انتظار متخلفان

معاون بازرسی سازمان صمت مازندران با بیان اینکه بیش از 90 درصد اصناف مازندران با تمکین قانون اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی خود به صورت خودجوش کرده‌اند؛ گفت: واحدهای متخلف با قوانین بازدارنده‌ای نظیر اعمال جریمه، پلمب و تشکیل پرونده‌های تعزیری، مجازات می‌شوند.

به گزارش مازند اصناف؛ حسین اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص میزان همراهی اصناف مازندران با طرح جدید محدودیت‌های ویژه کرونایی و تمکین ساعت فعالیت کسبی تا ساعت 18، اظهار کرد: در روز نخست اجرای این طرح، برخی از کسبه مدعی بودند که به آن‌ها اطلاع رسانی نشده است و لذا میزان همراهی طبیعتا 100 درصدی نبوده است.

وی افزود: این در حالی بود که هم صداوسیما و هم اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی این اطلاع‌رسانی را انجام داده بودند و لذا در شب اول اجرای این طرح، هم اطلاع رسانی انجام می‌شد و هم به واحدها در خصوص تعطیلی پس از ساعت 18 تذکر داده می‌شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: در روز دوم طی جلسه‌ای با اعضای هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی و هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف در سازمان صمت، مجددا تذکرات و توصیه‌های لازم داده شد و از آن‌ها خواسته شد که تذکرات و اطلاع‌رسانی‌های لازم را جهت تمکین واحدهای صنفی تحت پوشش در تعطیلی واحدهای کسبی پس از ساعت 18 را در دستور کار قرار دهند و واحدهای صنفی را ملزم به رعایت قوانین جدید کنند.

اصغرزاده ادامه داد: با توجه به تذکرات شب اول و جلسه با نمایندگان صنفی بازار در روز دوم، اوضاع همراهی صنوف در شب دوم بسیار بهتر از شب دوم اجرای این طرح شد و اطلاع‌رسانی‌ها موثر بود و خیلی از همراهی‌ها خود را به وضوح در سطح بازار نشان داد.

وی بیان کرد: در شب دوم بیش از 70 درصد واحدهای صنفی همراهی کردند و خیلی از این واحدها به صورت خودجوش اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی خود در ساعت 18 کردند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت مازندران عنوان کرد: ما بقی واحدهای صنفی که در شب دوم اقدام به تعطیلی واحدهای خود نکرده بودند توسط بازرسان سازمان صمت، نمایندگان نیروی انتظامی و بهداشت، مجددا تذکر داده شد و در شب دوم مقاومتی برای عدم تعطیلی از سوی این واحدها دیده نشد و از آن‌جا که کسبه همراهی می‌کردند، لذا اقدام خاصی مبنی بر پلمب و جریمه صورت نگرفت.

اصغرزاده تصریح کرد: آنچه که ما از رصد بازار با پای کار بودن بازرسان دستگاه‌های نظارتی در سطح شهرستان‌های استان شاهد هستیم، همراهی اصناف در شب سوم بسیار بهبود پیدا کرده است و می‌توان گفت بیش از 90 درصد اصناف مازندران با تمکین قانون اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی خود به صورت خودجوش کرده‌اند.

وی اعلام کرد: البته کسبه یک سری موضوعاتی را مطرح کرده‌اند که این موضوعات از سوی استانداری و سازمان صمت در حال پیگیری است تا از گلایه‌های اصناف در این ماجرا بکاهند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت مازندران متذکر شد: غالب واحدهای صنفی با حضور بازرسان سازمان صمت، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت در سطح شهرستان‌ها، تمکین می‌کنند و اگر بخواهند برخی واحدهای صنفی در این خصوص مرتکب تخلف شوند، قطعا قوانین بازدارنده‌ای وجود دارد که از سوی ستاد مقابله با کرونا نظیر اعمال جریمه، پلمب و تشکیل پرونده‌های تعزیری تعیین شده است و قابلیت اجرایی دارد.

اصغرزاده تاکید کرد: اگر واحدهای صنفی از تمکین اجرای قانون جدید فعالیت کسبی تمرد کنند و بازرسان سازمان صمت اقدام به تشکیل پرونده کنند، صرفنظر از تمام اعمال برخوردهایی که توسط ستاد مقابله با کرونای کشور تعیین و اعلام شده است، برخوردها تحت عنوان عدم رعایت ضوابط بهداشتی ماده 68 قانون نظام صنفی نیز قابلیت اعمال جریمه و برخورد نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا