اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39852 مورخ:[1399-08-23 17:57:01]
 طرح دریافت عوارض از مبادی ورودی مازندران در دست پیگیری است/فعلا اجازه دریافت عوارض را نداریم
عضو مجمع نمایندگان مازندران:

طرح دریافت عوارض از مبادی ورودی مازندران در دست پیگیری است/فعلا اجازه دریافت عوارض را نداریم

عضو مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه ما در حال پیگیری طرح دریافت عوارض از مبادی ورودی مازندران هستیم و باید مراحل قانونی آن طی شود؛ گفت: بر اساس قانون، فعلا اجازه اخذ عوارض از خودروهایی که وارد مازندران می‌شوند، را نداریم.

به گزارش مازند اصناف؛ علی کریمی فیروزجایی در پاسخ به آخرین وضعیت پیگیری نمایندگان مازندران برای دریافت عوارض از محورهای ورودی مازندران به خبرنگار بلاغ گفت: قانون در این باره می‌گوید که دریافت عوارض مخصوص بزرگراه‌ها و آزاد راه‌ها است؛ کما اینکه در چالوس آزادراه داریم و عوارض گرفته می‌شود.


وی افزود: مادامی که در ورودی‌های ما چنین ویژگی را دارا نباشند، بر اساس قانون، اجازه اخذ عوارض از خودروهایی که وارد مازندران می‌شوند، را نداریم.

عضو مجمع نمایندگان مازندران، خاطرنشان کرد: ما با اصل کار موافقیم که این جمعیت میلیونی که به مازندران سفر می‌کنند و می‌روند؛ این‌ها باید بابت هزینه اسکان‌شان در مازندران، مبلغی از آن‌ها گرفته شود؛ اما در حال حاضر، آن سازوکار قانونی وجود ندارد.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای مسافران و ضرورت ساماندهی امور و تامین هزینه‌های نگهداری راه‌های استان مازندران طرح دریافت عوارض از مسافران در مبادی ورودی استان توسط اعضای مجمع مطرح شده است.

وی افزود: ما در حال پیگیری این موضوع هستیم و باید مراحل قانونی آن طی شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در حال حاضر جز در محور چالوس و بخش کوچکی از محور هراز و فیروزکوه تا پردیس که عوارض گرفته می‌شود در مابقی مسیر چون ما احداث بزرگراه و آزاد راه نداریم؛ عملا امکان دریافت عوارض وجود ندارد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا