اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39845 مورخ:[1399-08-22 18:31:01]
بیشترین مشکل تغییر قیمت‌هاست نه کمبود کالا/100 تن روغن در آمل توزیع شد
رئیس اداره صنعت آمل مطرح کرد

بیشترین مشکل تغییر قیمت‌هاست نه کمبود کالا/100 تن روغن در آمل توزیع شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل گفت: بیشترین مشکل تغییر قیمت هاست، نه احتکار، نداشتن مواد اولیه عرضه در دو سه هفته اخیر باعث کم شدن برخی مواد مورد نیاز چون روغن، پوشک و روغن موتور در بازار شده بود.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بیش از 30 الی 40 درصد افزایش قیمت ها داشتیم، اظهار کرد: بیشترین مشکل تغییر قیمت هاست، نه احتکار، نداشتن مواد اولیه عرضه در دو سه هفته اخیر باعث کم شدن برخی مواد مورد نیاز چون روغن، پوشک و روغن موتور در بازار شده بود.

وی از توزیع بیش از 100 تن روغن در هفته گذشته در بازار خبر داد و اظهار کرد: چند بار گزارش احتکار داشتیم، ولی احتکاری انجام نشده بود امکان اینکه چند مغازه ، در نهایت چند بسته نگهداری کنند بیشتر نبوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل تصریح کرد: افزایش نرخ ارز بیشترین عامل برای کمبود و گران شدن مواد اولیه خارجی است که باعث افزایش قیمت و کم شدن عرضه در بازار شده است، بعنوان مثال  شهریور ماه فروشگاهی ای 30 هزار پوشک بچه دریافت کرده است ه این تعداد در مهر ماه  به 2 هزار پوشک بچه رسید.

وی با بیان اینکه مشکل روغن هنوز کامل حل نشده اما در حال افزایش توزیع هستیم، عنوان کرد: شرکت آملی 200 تن روغن خام تولید می کند به بیشتر به ای شهستان ختصاص می دهد و شرکت استان حدود 60 تن روغن به آمل اختصاص داد که در هفته گذشته در هفته گذشته توزیع شد.

ابراهیمی از 27 هزار صنف در آمل گفت: همزمان با ایام کرونا بازدید مشترک کارگروه کرونا در خصوص رعایت پرتکل ها در طول روز انجام می شود، که تماما موظف به رعایت پرتکل ها هستند و در صورت عدم رعایت در ابتدا تذکر و در مرحله دوم پلمب می شوند.

وی ادامه داد: در هفته گذشته در بازرسی ها بیش از 410 بازدید انجام شد که بیش از 40 مورد پرونده تخلف تشکیل شده است که 11 مورد نانوایی بود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل در پایان خاطرنشان کرد: 350 واحد صنعتی فعال در شهرک صنعتی آمل فعال است و کمتر از یک سوم واحدها در این شهرک غیرفعال هستند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا