اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3970 مورخ:[1392-04-21 14:28:01]
دشمن درصدد تغییر سبک زندگی اسلامی در جامعه است
امام جمعه نوشهر هشدار داد:

دشمن درصدد تغییر سبک زندگی اسلامی در جامعه است

امام جمعه نوشهر هشدار داد: فضای تبلیغی دشمن آرام آرام در حال تغییر مسیر فضای سبک زندگی اسلامی در جامعه است.

به گزارش نجبا و به نقل از بلاغ در شهرستان نوشهر،آیت الله مشایخ در خطبه های اولین نماز جمعه ماه رمضان با اشاره به ضرورت توجه ویژه به مساله سبک زندگی اسلامی افزود : فضای تبلیغی دشمن آرام آرام در حال تغییر مسیر فضای سبک زندگی اسلامی در جامعه است ، درحالیکه رهبر انقلاب بارها طی بیانات مختلف این هشدار را به مسئولان داده اند.

خطیب جمعه نوشهر ازدواج را یک مسئله کاملا اسلامی و از مصادیق سبک زندگی اسلامی دانست و گفت : رقص و پایکوبی مختلط، استفاده از موسیقی های حرام، مصرف مشروبات الکلی ،قماربازی و… در مراسمات عروسی نمادی از هجمه دشمنان اسلام است، درحالی که این نوع جشن ها با اصل ازدواج اسلامی مغایرت فراوان دارد.

وی با اشاره اینکه هرکس اصل اسلام را رعایت کند اهل سعادت است اضافه کرد: عدم رعایت حجاب و عفت ، ازدواج های دیر هنگام ، طلاق های زود هنگام ، ربا در معاملات و … از مواردی است که با تغییر سبک زندگی اسلامی بوجود آمده است ، مسئولین باید نسبت به این قضیه احساس خطر کنند.

امام جمعه نوشهر باتاکید بر ضرورت حفظ حجاب و عفاف در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: بی حجابی مقدمه بی عفتی است و بی عفتی باعث فروپاشی بنیان خانواده می شود.

وی با اشاره به مسئله مالیات به عنوان یک اصل مسلم برای حفظ کشور تاکید کرد: مالیات باید در جامعه یک فرهنگ عمومی شد.

آیت الله مشایخ با اشاره به سالروز تشکیل شورای نگهبان اظهار کرد: شورای نگهبان نهادمقدسی است که اسلامیت و آبروی کشور به آن وابسته است و همه باید شورای نگهبان را تقویت کنیم.

وی درگیری ها در مصر و دستگیری سران اخوان المسلمین را نگران کننده عنوان کرد و گفت: در شرایط فعلی، کشور مصر باید از شرایط نظامی گری و خشونت پرهیز کند و تنها راه نجات مردم مصر حفظ وحدت در سایه اسلام است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا