اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39686 مورخ:[1399-08-01 14:57:01]
 ورشکستی ۹۶ واحد صنعتی مازندران/ ۱۰ هزار کارخانه راکد هستند
قائم مقام رئیس ستاد ملی تسهیل:

ورشکستی ۹۶ واحد صنعتی مازندران/ ۱۰ هزار کارخانه راکد هستند

قائم مقام رئیس ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به شناسایی ۳۵۹ واحد صنعتی دارای بدهی بانکی گفت: ۹۶ واحد صنعتی مازندران ورشکسته شدند.

به گزارش مازند اصناف؛ بابک دین پرست شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و اشتغال روستایی در استانداری مازندران با اظهار اینکه ۳۳۶ واحد صنعتی و تولیدی ورشکسته در کشور شناسایی شده است، افزود: در عین حال پرونده ۳۵۹ واحد تولیدی و اقتصادی به دلیل بدهی های بانک درمحاکم قضایی در دست بررسی است.

وی شمار واحدهای تولیدی دارای مشکل بدهی معوق بانکی مازندارن را ۹۶ واحد برشمرد و گفت: ۲۷ درصد واحدهای تولیدی دارای پرونده قضایی و ۲۱ درصد واحدهای ورشکسته کشور مربوط به مازندران است.

دین پرست تعیین تکلیف واحدهای تولیدی راکد و غیرفعال را جزو مصوبات ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید ذکر کرد و گفت: در کشور ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در کشور شناسایی شده است.

معاون هماهگنی امور اقتصادی وزارت کشور گفت: امسال طبق تصمیم ستاد تسهیل دو هزار واحد تولیدی و صنعتی راکد احیای می شوند و بقیه نیز در قالب برنامه زمانبندی رونق می گیرند.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم از بانک ها وبنگاه های اقتصادی خواتست تا برای حل مشکلات کشور پای کار بیایند./بازار

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا