اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39642 مورخ:[1399-07-23 18:44:01]
  پروانه جدید مهندسی ساختمان در راه است
معاون وزیر راه و شهرسازی در ساری :

پروانه جدید مهندسی ساختمان در راه است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت توجه به کیفیت ساختمان‌سازی و رعایت شرایط زیست‌محیطی در این زمینه گفت : در همین راستا برنامه‌ریزی‌های لازم جهت صدور پروانه‌های تخصصی برای مهندسین در دستور کار قرار گرفته است که بزودی این طرح اجرایی می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ محمود محمودزاده روز چهارشنبه در دومین همایش ملی بهداشت ایمنی و محیط زیست در بابلسر افزود : رعایت اصول بهداشت ایمنی و محیط زیست در ساختمان باید به یک فرهنک تبدیل شود.

وی گفت : متاسفانه بی توجهی به نکات بهداشت ایمنی و اصول روز مهندسی دنیا به یک رویه در کشور تبدیل شده است و فقط باید با نظارت و ایجاد فرهنگ ساخت و ساز این روند را اصلاح کرد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید آموزش عمومی برای همه شهروندان وجود داشته باشد ، افزود : قوانین اصولی ساختمان سازی باید به جای اجبار به عنوان یک باور در جامعه نهادینه شود.
وی بر لزوم تدوین و اصلاح استانداردهای لازم از سوی دفتر مقرارت ملی تاکید کرد و ادامه داد : قوانین باید به گونه ای باشد که ارزیابی هوشمند برای ساختمان‌ها به صورت لحظه ای انجام شود.

محمود زاده گفت : پروانه های مهندسی در گذشته بر روی الگوهایی صادر می شد که با نیازهای ا مروز سازگار نیست و به همین منظور برنامه‌ریزی‌های لازم جهت صدور پروانه‌های تخصصی برای مهندسین در دستور کار قرار گرفته است که بزودی این طرح به مرحله اجرا قرار خواهد گرفت.

وی افزود : برای پروانه‌های جدید حتما آزمون برگزار خواهد شد که کاملا به روز و ارتقا یافته خواهد بود تا هم سطح علمی مهندسی را مورد ارزیابی قرار دهد و هم مباحث علمی مدرن را به آنها بیاموزد. 

معاون وزیر راه  همچنین از  پیشنهاد راه اندازی مسکن مرکز اسناد و موزه ملی مهندسی کشور خبر داد و گفت : این طرح به وزیر ارائه شده است و در صورت توافق به مرحله اجرا در خواهد امد.

دومین همایش ملی بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان صبح امروز در شهر ساحلی بابلسر مازندران آغاز به کار کرد.

طبق برنامه ریزی، بررسی مقالات و برگزاری کارگاه های آموزشی این همایش به علت شیوع کرونا از عصر امروز به مدت سه روز به صورت مجازی برگزار می شود.

نخستین همایش بهداشت ، ایمنی و محیط زیست نیز درسال ٩٥ در مازندران برگزار شد./ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا