اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39607 مورخ:[1399-07-16 15:55:01]
مواجهه کارگاه‌های تولیدی با بحران اقتصادی /کاهش صادرات به ضرر تولید است
نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندارن:

مواجهه کارگاه‌های تولیدی با بحران اقتصادی /کاهش صادرات به ضرر تولید است

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندارن گفت: توقف و کاهش میزان صادرات و شیوع کرونا فعالیت واحدهای تولیدی را با چالش روبه کرده و در حال حاضر کارگاههای تولیدی با بحران اقتصادی مواجه شده اند.

به گزارش مازند اصناف؛ فرزین جوادیان در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: ویروس کرونا کل دنیا را درگیر کرده و بر روند فعالیت اقتصادی تاثیر زیادی گذاشته است و بسیاری از کسب وکارها در کشور تعطیل شده و کارگاهها تولیدی کوچک با بحران مواجه شده اند و اقتصاد و صنعت کشورها تحت تاثیر قرار گرفته و با بحران اقتصادی روبه هستند .


وی تصریح کرد: در حال حاضر واحدهای تولیدی کشور هم در تنگنای اقتصادی قرار دارند و علاوه بر شرایطی که ویروس کرونا ایجاد کرده تحریم ها نیز کار را سختتر کرده و لازم است تا دولت حمایت بیشتری از واحدهای تولیدی داشته باشد.


جوادی اظهار کرد: مباحث و مشکلات واحدهای تولیدی اصناف در کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران مطرح شده است و امیدواریم با همفکری بتوان راهکارهای مناسبی برای بهتر شدن شرایط تولید ارائه داد.


نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندارن ، شهرستان قائمشهر افزود: یکی دیگر از دغدغه های واحدهای تولیدی کشور افزایش قیمت مواد اولیه است و در سال جاری میانگین درصد رشد قیمت مواد اولیه بیش از دو برابر شده و این مساله باعث کاهش میزان تولید شده است .


عضو کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران گفت: یکی دیگر از مسائل اقتصادی در شرایط کنونی، میزان نرخ ارز است و به محض تغییر نرخ ارز، قیمت تمام شده تولید افزایش می یابد و هزینه ها به بخش مصرف کننده منتقل می شود که این مسائل بر تولید تاثیر گذار است و باید بررسی شود .

 

انتهای پیام*/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا