اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39493 مورخ:[1399-06-29 11:20:01]
 تعلیق مرغداری‌ها با نبودن نهاده‌های دامی/هزینه‌ها کارشناسی شده نیست
رئیس صنفی مرغداران گوشتی مازندران مطرح کرد

تعلیق مرغداری‌ها با نبودن نهاده‌های دامی/هزینه‌ها کارشناسی شده نیست

رئیس صنفی مرغداران گوشتی مازندران گفت:امروز مشکل افزایش قیمت تخم مرغ داریم، فردا مرغ خواهد بود؛ چرا که هزینه ها کارشناسی نشده است.

به گزارش مازند اصناف؛ علی مراد داوودی در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اینکه کمبود و افزایش قیمت نهاده یکی از مشکلات اصلی مرغداران است، اظهار کرد: بخش اعظمی از نهاده ها ذرت و سویا وارداتی است، هزینه خرید آنان بالاست و اصلا صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه  امروز مشکل افزایش قیمت تخم مرغ داریم، فردا مرغ خواهد بود، عنوان کرد: هزینه ها کارشناسی نشده است، روزی که شیر گران می شود بصورت مقطعی به ان توجه می کنند، وقتی شیر گران می شود توجه به دامدار و یا وقتی مرغ گران می شود به مرغدار توجه می‌کنند.

رئیس صنفی مرغداران گوشتی مازندران ادامه داد: سهمیه ای که دولت برای مرغداران می دهد تنها  30 درصد نهاده است، 70 درصد را باید در بازار آزاد اگر پیدا کردند، با قیمتی چند برابر خریداری کنند، سویا به قیمت 2 هزار و 600 تومان است در حالی که در بازار 10 هزار تومان فروخته می‌شود، ذرت نیز 15 هزار تومان بفروش می رسد.

وی تصریح کرد: بسیاری از مرغداران بخاطر افزایش قیمت مجبور به تعطیلی شدند؛ چرا که برایشان صرفه اقتصادی ندارد به همین خاطر مجبور به تعلیق و یا تعطیلی می شوند.

داوودی تامین 11  درصد مرغ گوشتی کشور را از مازندران خواند و افزود: مازندران مرغ گوشتی را به استان های دیگر صادر می کند و آمل با وجود بیش از 600 مرغداری سهم بسزایی در صنعت مرغ کشور دارد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا