اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39486 مورخ:[1399-06-25 13:13:01]
هر شانه تخم‌مرغ در بازار مازندران 35 هزار تومان!/پیش‌بینی سرایت گرانی به بازار مرغ
روند افزایشی نرخ تخم‌مرغ تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟

هر شانه تخم‌مرغ در بازار مازندران 35 هزار تومان!/پیش‌بینی سرایت گرانی به بازار مرغ

رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ فروشان مرکز مازندران با بیان اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار مازندران به 35 هزار تومان رسیده است؛ گفت: اگر دولت، ضرب‌الأجل فکری برای آرامش بازار و تامین نهاده‌ها نکنند، شاهد نوسانات سرسام آور و سختی در بازار مرغ و تخم مرغ به ویژه فصل زمستان خواهیم بود.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از تداوم روند افزایشی قیمت تخم مرغ در بازار مازندران خبر داد.

وی افزود: قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار مازندران طی روز جاری با دو هزار تومان افزایش نسبت به یکی دو روز گذشته به 35 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ فروشان مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: رسیدن قیمت هر شانه تخم مرغ به این رقم، تاکنون سابقه نداشته است و این قیمت، ثبت رکوردی بی سابقه طی چند دهه اخیر است.

هاشمی تصریح کرد: علت اصلی گرانی این هفته‌های تخم مرغ به مشکل تامین نهاده‌ها بر می‌گردد؛ چرا که از یک سو، قیمت نهاده‌هایی مثل سویا در بازار آزاد چندین برابر قیمت دولتی است و از سویی دیگر با کمبود نهاده‌های دولتی، بسیاری از مرغداران به دلیل عدم توانایی خرید آزاد و مقرون به صرف نبودن، اقدام به سر بریدن مرغ‌ها در مرغداری‌ها کرده‌اند.

وی تاکید کرد: از آن‌جا که در فصل تابستان و ایام کم تقاضای سال قرار داریم، تنش‌ها هم در عرضه و نوسانات قیمت، در همین حد باقی مانده است و بی شک با تداوم این روند و عدم رفع آن تا قبل از آغاز سردی هوا، با افزایش مصرف، دچار مشکلات عدیده‌ای خواهیم شد.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ فروشان مرکز مازندران، با اشاره به قیمت حال حاضر 17 هزار و 500 تومانی هر کیلو مرغ در بازار استان، گفت: قیمت مرغ نیز در آینده‌ای نزدیک در روند صعودی قیمت قرار خواهد گرفت، چرا که قیمت آزاد سویا به بیش از 13 هزار تومان می‌رسد و واقعا چند درصد نهاده‌ها را دولت تامین می‌کند؟

هاشمی متذکر شد: در حال حاضر خیلی از مرغداران از تولید انصراف داده‌اند و در حال فروش حواله‌های نهاده‌ها هستنند و این امر، زنگ خطری برای کمبود تولید در ماه‌های آینده است.

وی یادآور شد: اگر دولت و دستگاه‌های متولی، ضرب‌الأجل فکری برای آرامش بازار و تامین نهاده‌ها نکنند، شاهد نوسانات سرسام آور و سختی در بازار مرغ و تخم مرغ به ویژه فصل زمستان خواهیم بود.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , گرانی , مرغ , تخم مرغ , قیمت , بازار , مازندران , کمبود , نهاده ها , زمستان , گرانی , مرغ , تخم مرغ , قیمت , بازار , مازندران , کمبود , نهاده ها , زمستانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا