اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39464 مورخ:[1399-06-20 15:08:01]
 اخبار احتکار خودرو در بابل صحت ندارد+ دلایل دپوی خوردو در نمایندگی ایران خودرو
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اعلام کرد

اخبار احتکار خودرو در بابل صحت ندارد+ دلایل دپوی خوردو در نمایندگی ایران خودرو

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: هر گونه خبر مبنی بر احتکار خودرو در شرکت ایران خودروی بابل کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینقلی قوانلو در واکنش به خبرهای انتشاریافته طی روزهای اخیر در فضای مجازی با موضوع احتکار خودرو از سوی نمایندگی ایارن خودرو در بابل، اظهار کرد: هر گونه خبر مبنی بر احتکار خودرو در شرکت ایران خودروی بابل کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.


وی با اعلام این خبر، افزود: در یکی دو روز گذشته شاهد انتشار فیلم و عکس‌هایی از شرکت ایران خودرو در سطح جامعه بوده‌ایم که در پی القای احتکار خودروهای تولیدی به اذهان عمومی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با رد هر گونه احتکار در این شرکت، خاطرنشان کرد: عملاً امکان احتکار این حجم خودرو به هیچ عنوان وجود ندارد، چرا که محل نگهداری این خودروها در فضایی کاملاً باز و قابل مشاهده برای همگان می‌باشد؛ ضمن اینکه آمار میزان تولیدات این شرکت دائماً مورد رصد دستگاه‌های نظارتی قرار دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: در سال گذشته و در این ایام حدود 6 هزار و 500 خودرو در این شرکت به دلیل کمبود قطعات دپو شده بود که این رقم در این لحظه علیرغم وجود تحریم‌های ظالمانه به دو هزار و 200 دستگاه خودرو رسیده است.

 قوانلو تاکید کرد: همچنین در برهه فعلی، یک‌هزار و  300 دستگاه خودرو در این شرکت آماده تحویل می‌باشد، اما به دلایل سیاست‌های جدید دولت مبنی بر پلاک گذاری خودرو از محل شرکت و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده در بازار خودرو حدود 500 خودرو پلاک شده که آماده تحویل به مشتریان بوده و روزانه به مقاصد اعلامی ارسال می‌شود.

وی به زمان بر بودن 10 تا 15 روزه پروسه پلاک گذاری، اشاره و عنوان کرد: کار پلاک گذاری 800 عدد خودرو دیگر نیز در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران یکی دیگر از دلایل دپوی خودرو در این سایت را محدودیت‌های ترافیکی مازندران در روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته در ایام تابستان اعلام و اذعان کرد: به دلیل این محدودیت‌های تراقیکی عملاً امکان بارگیری و خروج خودرو و تحویل به مقاصد مشخص شده در این دو روز وجود ندارد.

قوانلو در پایان با اشاره به اینکه تولیدات این شرکت در سال‌جاری از رشد 45 درصدی و تولید 145 دستگاه در روز برخوردار بوده، یادآور شد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نامگذاری شده است، متاسفانه عوامل دشمن درصدد تحت شعاع بردن توان تولیدی کشور می‌باشند که از عموم مردم عزیز تقاضا داریم به این شایعات توجه نداشته و اخبار مرتبط با حوزه صنعت و تولید را از مبادی رسمی آن پیگیر شوند.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا