اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39383 مورخ:[1399-05-28 12:17:01]
قیمت مرغ در بازار مازندران کاهشی شد

قیمت مرغ در بازار مازندران کاهشی شد

در حالیکه قیمت هر کیلو مرغ طی هفته‌های اخیر به 20 هزار تومان نیز رسیده بود، امروز در بازارهای مازندران، هر کیلو مرغ با نرخ 18 الی 18 هزار و 500 تومان در حال عرضه است.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: قیمت مرغ در بازار مازندران کاهشی شد.

وی افزود: در حالیکه قیمت هر کیلو مرغ طی هفته‌های اخیر به 20 هزار تومان نیز رسیده بود، امروز در بازارهای مازندران، هر کیلو مرغ با نرخ 18 الی 18 هزار و 500 تومان در حال عرضه است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران خاطرنشان کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ هم با کاهش جزیی 500 تومانی در بازار با نرخ 19 هزار و 500 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

 

هاشمی در خصوص چرایی کاهش قیمت مرغ در بازار گفت: مرغداران، علوفه کافی ندارند و مجبور به فروش مرغ با قیمتی پایین‌تر شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه البته کاهش تقاضا و افزایش عرضه در شرایط حال حاضر نیز مزید بر علت شده است؛ تاکید کرد: به دلیل نبود سویا و ذرت، قیمت نهاده‌های دامی، افزایش پیدا کرده است و به علت نبود نهاده و سویا در بازار، افزایش هزینه‌ها، مرغدار مجبور به تخلیه سالن‌های خود شده است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، ادامه داد: بنا بر اظهارات مرغداران، قیمت واکسن طی ماه‌های اخیر 6 برابر و سویا به حدود 9 هزار تومان یعنی چندین برابر نرخ مصوب رسیده است؛ کرونا هم تقاضا را کم و بازار را ضعیف کرده است و تمامی این موارد، اثرگذار بوده است.


مع‌الوصف جدا از ضرورت ورود جدی دولت در بحث تامین نهاده‌های دامی که ماه‌ها است بی نتیجه مانده است؛ به نظر می‌رسد نیاز است برای ثبات قیمت گوشت مرغ و جلوگیری از حذف این محصول پروتئینی از سبد خانوار اقشار کم درآمد، راهکاری ارائه شود؛ زیرا نوسان نرخ ارز و افزایش روز افزون نهاده‌های طیور در افزایش قیمت این محصول اثرگذار است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها : , کاهش , قیمت , مرغ , بازار , مازندران , نبود , سویا , ذرت , مردم , مرغدار , کاهش , قیمت , مرغ , بازار , مازندران , نبود , سویا , ذرت , مردم , مرغدارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا