اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39304 مورخ:[1399-05-15 07:09:01]
افزایش قیمت دلار دامن موز را هم گرفت/ اعلام قیمت میوه در بازار میوه و تره‌بار مازندران
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران:

افزایش قیمت دلار دامن موز را هم گرفت/ اعلام قیمت میوه در بازار میوه و تره‌بار مازندران

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران با برشمردن آخرین قیمت‌های میوه و تره در بازار تابستانی گفت: قیمت موز به‌دلیل مشکلات ارزی افزایش یافته است و به ۱۶هزار تومان در بازار میوه رسیده است.

به گزارش مازند اصناف؛  این روزها با وجود اینکه بازار میوه مازندران پراز میوه‌ها رنگارنگ است و رنگین‌کمانی از رنگ‌ها در بازار میوه جلوه‌گری می‌کند؛ اما همچنان بازار جنب‌وجوشی ندارد؛ درست است کرونا بازار میوه مازندران را توانست کمی تکان دهد اما همچنان سایه کم‌رونقی بر بازار میوه استان حاکم است.

از سویی دیگر بحث مشکلات اقتصادی و نداشتن قدت خرید موجب شد مردم به خرید کالاهای اساسی بسنده کنند و کمتر میوه را در سبد غذایی خود بگنجانند.

 

افزایش قیمت دلار دامن موز را هم گرفت/ اعلام قیمت میوه در بازار میوه و تره‌با

امیرحسین فخرآوران رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: همچنان بازار میوه استان کم‌رونق بوده و بازار جنب‌وجوشی ندارد.

وی افزود: قیمت میوه و تره‌بار در بازار شامل پیاز ۳ هزار، سیب‌زمینی و هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰، خیار محلی و هلو انجیلی ۷ هزار، گوجه ۲ هزار، خربزه و طالبی ۶ تا ۷ هزار، گیلاس درجه یک از ۲۵ تا ۳۰ هزار، شلیل سیبی ۵ تا ۶ هزار، هلو ۴ تا ۵ هزار، موز ۱۶ هزار، گلابی ۱۰ هزار، لیموترش ۱۴ هزار و انگور از ۷ تا ۱۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران بیان کرد: قیمت موز به‌دلیل مشکلات ارزی افزایش یافته است و به ۱۶هزار تومان در بازار میوه رسیده است.

فخرآوران گفت: قیمت‌های اعلام شده مربوط به بازار میوه و تره‌بار بود و در واحدهای فروش خرد و بازار قیمت میوه با دریافت سود ۲۰ تا ۳۵ درصدی به فروش می‌‌رسد و دریافت سود بیشتر تخلف محسوب می‌شود./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا