اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39262 مورخ:[1399-05-11 12:44:01]
سرمایه‌گذاری بیش از چهار هزار میلیارد ریالی در گردشگری مازندران

سرمایه‌گذاری بیش از چهار هزار میلیارد ریالی در گردشگری مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران از دریافت موافقت اصولی سرمایه‌گذاری چهارهزار و ۲۹۳ میلیارد ریال بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، سیف الله فرزانه گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳۲ پرونده موافقت اصلی تأسیسات گردشگری در مازندران صادر شد. 

وی از پیش‌بینی سرمایه‌گذاری بیش از چهار هزار و ۲۹۳ میلیارد ریال در این بخش افزود: بر اساس طرح مصوب این ۳۲ پروژه، یک هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی در منطقه ایجاد خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به بررسی ۱۱۲ فقره پرونده درخواست صدور موافقت اصولی گفت: «از این تعداد ۵۷ پرونده مورد موافقت قرار گرفت و در نهایت منجر به صدور ۳۲ فقره موافقت اصولی شد.

وی یادآور شد: موافقت اصولی‌های صادره شده، ۲ هتل پنج ستاره و چهار ستاره، یک هتل‌آپارتمان، متل، سفره‌خانه سنتی، چهار واحد پذیرایی، پنج اقامتگاه بوم گردی، هشت مجتمع گردشگری، چهار محیط گردشگری و یک مرکز سرگرمی و تفریحی به لیست تأسیسات گردشگری استان، اضافه خواهد شد.

مازندران سالانه میزبان بیش از ۳۰ میلیون گردشگر است که این استان را به پر ترددترین مقصد گردشگری کشور تبدیل کرده است. 

طبق برآوردهای انجام شده در حال حاضر ارزش سرمایه گذاری رسمی در بخش گردشگری مازندران به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد که شامل اشتغال ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم است. 

همچنین بر اساس گزارش های رسمی سال گذشته که به نام رونق تولید نام گذاری شده بود ، مازندران میزبان بهره برداری بیش از چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش گردشگری بود.

گفته های مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری مازندران حاکی  از آن است که تا پایان امسال ۳۱ طرح گردشگری با سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد ریالی در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.   


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا