کد خبر : 39126
رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران:
چانه‌زنی‌ها برای تعیین نرخ جدید شالیکوبی‌ها ادامه دارد/نرخ جدید حداقل 550 تومان

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با بیان اینکه درخواست افزایش قیمت تبدیل شلتوک به برنج سفید را همراه با نرخ پیشنهادی به سازمان صمت و جهادکشاوری ارائه کردیم، اما با آن موافقت نشده است؛ گفت: دولت اجازه 51 درصد افزایش قیمت را به شالیکوبی‌داران داده است که با احتساب این میزان، نرخ امسال به حدود هر کیلو 550 تومان می‌رسد که مورد گلایه شالیکوبی‌داران است و با این نرخ موافق نیستند.

به گزارش مازند اصناف؛ تقی حعفریان امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت نرخ شالیکوبی برنج طی سال‌جاری گفت: ما درخواست افزایش قیمت تبدیل شلتوک به برنج سفید را همراه با نرخ پیشنهادی به سازمان صمت و جهادکشاوری ارائه کردیم، اما با آن موافقت نشده است.

وی افزود: البته با افزایش قیمت 50 درصدی نرخ نسبت به سال گذشته موافقت شده است اما همکاران ما به آن گلایه‌مندند و ما همچنان در حال پیگیری این مطالبه شالیکوبی‌داران استان هستیم.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران خاطرنشان کرد: نرخ سال گذشته به ازای تبدیل هر کیلو شالی به برنج، 366 تومان بوده است و فعالیت با این نرخ برای همکاران ما طی سال‌جاری، مقرون به صرفه نیست و درخواست افزایش قیمت تعرفه را دارند.


جعفریان امیری در خصوص نرخ پیشنهادی شالیکوبی‌دارن به سازمان صمت، عنوان کرد: نرخ پیشنهادی ما زیاد بود، اما این طور هم نیست که ما هر چه بگوییم با موافقت سازمان صمت قرار گیرد و یک کارگروه تخصصی با بررسی کارشناسی، نرخ جدید را اعلام می‌کند.


وی متذکر شد: البته دولت اجازه 51 درصد افزایش قیمت را به شالیکوبی‌داران داده است که با احتساب این میزان، نرخ امسال به حدود هر کیلو 550 تومان می‌رسد که مورد گلایه شالیکوبی‌داران است و با این نرخ موافق نیستند.


به گفته رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران، در حال حاضر یک‌هزار شالیکوبی فعال در مازندران مشغول فعالیت هستند.

 

انتهای پیام/


Go to TOP
طراحی : داده پرداز کیمیا --- پشتیبانی : سریردیتا