اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39120 مورخ:[1399-04-24 04:05:01]
دولت در سیاست تنظیم بازار بازنگری کند
نماینده مردم بابل:

دولت در سیاست تنظیم بازار بازنگری کند

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اقدام فوری دولت برای بازگرداندن قیمت‌های کاذب اجناس به روال قبلی تأکید کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی کریمی فیروزجایی نماینده مردم بابل اظهار کرد: افزایش بی‌ضابطه قیمت‌ها و تثبیت گرانی کالاها  در شرایط فعلی کشور بسیار خطرناک و بلاوجه است.

وی افزود: متأسفانه کالاها و اجناس مورد نیاز مردم به‌ویژه اقلام ضروری در هفته‌های اخیر بطور  سرسام آورو غیرقانونی افزایش یافته است.

کریمی فیروزجایی با مسؤول دانستن دولت و به‌ویژه وزارت صمت در قبال افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها در بازار یادآور شد: کاهش نیافتن قیمت اجناسی که بی‌ضابطه بالا رفته‌اند و تثبیت آنها در سطح فعلی بیانگر ضعف نظارتی دولت است.

رئیس مجمع نمایندگان مردم مازندران لجام‌گسیختگی قیمت‌ها و ایجاد نارضایتی شدید در مردم را از حیث امنیت روانی مهم دانست و افزود: ساماندهی مشکلات اقتصادی بیش از شعار و وعده‌های فراوان به اقدام و عمل نیاز دارد.

دبیر هیأت رئیسه مجلس یازدهم سیاست طراحی شده دولت در مواجهه با افزایش قیمت‌ها را ناکارآمد و غیرمنطقی خواند و گفت: واقعیت این است دولت از تمامی ابزار و امکانات در اختیار خود در حوزه کنترل قیمت‌هاو تنظیم بازار استفاده نمی‌کند.

وی با تأکید بر عزم قاطع مجلس برای ورود قاطعانه به ساماندهی اوضاع بازار گفت: برای تحقق این هدف دولت باید در کنار نمایندگان مجلس اراده قاطع و کارآمدی خود را به نمایش بگذارد.

کریمی‌فیروزجایی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از ارکان دولت در حوزه اقتصاد بیان کرد: تیم اقتصادی دولت از انسجام و یکپارچگی لازم برای تصمیم‌گیری و اجرای عملیات اصولی  و هدفمند در عرصه اقتصاد برخوردار نیست.

نماینده مردم بابل خاطرنشان کرد: اجرای مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نیازمند قاطعیت اجزای دولت است.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و اقتصاد در سامان یافتگی مشکلات جامعه تصریح کرد: برای هم‌افزایی قوای سه‌گانه در حل تنگناهای حوزه اقتصاد و فرهنگ، راه‌اندازی قرارگاه عملیاتی با مسؤولیت سران قوا و حضور اعضای کابینه و ارکان مختلف قوای دیگر ضرورت دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کمیسیون‌های  تخصصی مجلس برای ورود فوری به مسائل و مشکلات اقتصادی و فرهنگی مأموریت دارند./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا