اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39114 مورخ:[1399-04-23 07:27:01]
عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بازار بابل را تعطیل می‌کند

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بازار بابل را تعطیل می‌کند

ایرنا فرماندار بابل گفت: وضعیت کرونایی موجود بابل و عدم همکاری شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کل بازار شهرستان را به تعطیلی می‌کشاند.

به گزارش مازند اصناف؛ قربانعلی ولیزده بورا بیان کرد: اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مردم به هیچ عنوان رضایت بخش نیست و اگر رویه موجود ادامه دار باشد برغم میل باطنی باید کل بازار شهرستان را برای شکست زنجیره انتقال ویروس تعطیل کنیم.

وی گفت: بدون تردید تعطیلی بازار بابل به اقتصاد بازاریان و شهرستان ضربه وارد می کند و واحدهای صنفی به طور جدی رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی بابل بستری شدند که این امر آمار کل بیماران بستری را در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل به ۱۸۴ نفر افزایش داده است.

وی اضافه کرد: ۳۵ بیمار کرونایی با حال نامساعد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های بابل بستری می باشند که این آمار نیز متاسفانه روزانه در حال افزایش می باشد.

وی گفت: با توجه به تداوم روند افزایشی بیماران کرونایی در چند روز اخیر به ناچار باید محدودیت های شدید تری اعمال شود که تعطیلی بازار یکی از گزینه های جدی می باشد.

تالارهای متخلف به مراجع قضایی معرفی می شوند

فرماندار بابل این را هم گفت که از امروز نظارت بر روند فعالیت تالارها و آرایشگاه های زنانه شدید تر می شود و اگر تخلفی در این زمینه صورت گیرد بدون اغماض با هماهنگی های بعمل آمده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی افزود: بر اساس گزارش های بعمل آمده برخی از شهروندان مراسم عروسی را در خانه باغ ها برگزار کردند که با هماهنگی های صورت گرفته از طریق دهیاران و شورا ها برپایی چنین مراسم هایی به صورت عروسی و عزا ممنوع و با برگزار کنندگان برخورد می شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر به هیچ عنوان زمان مناسبی برای مراسم عروسی و عزا و همچنین جشن های دور همی نیست و شهروندان این امر را به زمان دیگری موکول کنند.

شهروندان از غذای های فست فودی کمتر استفاده کنند

فرماندار بابل گفت: در روزهای اخیر شاهدیم که تعداد زیادی از شهروندان با حضور در مغازه های فست فود به گردش می پردازند که این موضوع در گسترش زنجیره ویروس کرونا اثر گذار است .

وی گفت: انتظار می رود که شهروندان کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و اگر مجبور به این کار شدند باید پروتکل های بهداشتی که استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است رعایت شود.

ولیزاده بورا اظهار داشت: مساجد در بابل تنها برای برپایی نماز های یومیه در زمان محدود دائر و برپایی دیگر مراسم ها تعطیل می باشد.

وی افزود: شهروندان حال و روز خدمت گزاران خود در مراکز درمانی و دستگاه های خدمت گذار را درک کنند که قریب به پنج ماه است که به صورت شبانه روزی از زندگی شخصی خود گذشتند و در حال خدمت رسانی به بیماران کرونایی و پیشگیری از گسترش این ویروس می باشند.

فرماندار بابل گفت: اگر بخواهیم محدودیت های شدید تری در بابل اعمل نشود هیچ راهی به غیر از استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و شست وشوی دست ها به صورت مرتب نمی باشد.

آژیر قرمز وضعیت کرونایی در بابل از شنبه هفته گذشته ۱۴ تیرماه به صدا درآمد و بعد از آن نیز محدودیت های کرونایی برای سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی،  استخرهای سرپوشیده، سینماها، سالن‌های تئاتر و نمایش، موزه‌ها و باغ‌موزه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی ، مذهبی و همایش‌ها، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و چای‌خانه‌ها، باغ وحش‌ها و مراکز تفریحی و نظایر آن تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز از سوی فرمانداری شهرستان بابل تعطیل شد.

زنگ خطر ورود بیماری کرونا به مازندران ۳۰ بهمن سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار مشکوک در بابل نواخته شد. بیماران شناسایی شده افرادی بودند که همزمان با شیوع کرونا در قم به آن شهرستان سفر داشتند.

دانشگاه علوم پزشکی بابل که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت می کند، شهرستان بیش از  ۵۰۰ هزار نفری بابل را با هفت بیمارستان زیر پوشش دارد که از این تعداد پنج بیمارستان آیت الله روحانی و میناگر ، شهید بهشتی ، یحیی نژاد و امیرکلا از ابتدا برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافتند و همچنان هم پذیرش این بیماران در تمامی این بیمارستان ها ادامه دارد./ایرنا


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا