اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39099 مورخ:[1399-04-22 08:13:01]
وتوی تعطیلی بازارآمل از سوی مرکز اصناف کشور

وتوی تعطیلی بازارآمل از سوی مرکز اصناف کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در پی برگزاری اجلاس فوق العاده اتاق اصناف در روز پنجشنبه در شهرستان آمل، تصمیم مبنی بر تعطیلی بازار گرفته شد و با توجه به اینکه این تصمیم مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا را نداشت، مورد مخالفت مرکز اصناف کشور قرار گرفت.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینقلی قوانلو طی گفت‌وگویی از لغو تعطیلی بازار آمل طی روزهای دیروز و امروز مصادف با شنبه 21 و یکشنبه 22 تیرماه  خبر داد و اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت قرمز در آمل و برخی شهرستان‌ها، مقرر شده بود تا مشاغل پر خطر و پر ریسک تا اطلاع ثانوی در این شهرستان‌ها تعطیل شود.

وی افزود: در پی برگزاری اجلاس فوق العاده اتاق اصناف در روز پنجشنبه در شهرستان آمل، تصمیم مبنی بر تعطیلی بازار گرفته شد و با توجه به اینکه این تصمیم مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا را نداشت ،مورد مخالفت مرکز اصناف کشور قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: طبق مصوبه فوق العاده اتاق اصناف آمل، قرار بود بازار این شهر که از نظر کرونا در وضعیت قرمزی قرار دارد، دیروز و امروز تعطیل شود، اما اتاق اصناف کشور با این مصوبه مخالفت کرد.

قوانلو ضمن تشکر از همراهی و همدلی اصناف شهرستان آمل و دیگر شهرستان‌های استان، اعلام کرد: کلیه مشاغل پر خطر از قبیل تالارهای پذیرایی، قهوه خانه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، چایخانه‌ها وقهوه خانه‌ها، آموزشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، مراکز تفریحی آبی و استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدنسازی، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه در شهرستان‌های قرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد.

وی ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی متصدیان واحدهای صنفی، متذکر شد: بازرسان این سازمان به صورت دائم در شهرستان‌ها در حال فعالیت بوده و با هرگونه عدم رعایت مسائل بهداشتی و عدم رعایت قوانین نظام صنفی برخورد قانونی خواهند داشت.

گفتنی است 160 هزار واحد صنفی در استان مازندران مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا