اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 39035 مورخ:[1399-04-16 10:02:01]
آغاز فعالیت گشت ویزه نظارت بر واحدهای صنفی پرخطر کرونا در نوشهر

آغاز فعالیت گشت ویزه نظارت بر واحدهای صنفی پرخطر کرونا در نوشهر

فرماندار شهرستان نوشهر با اشاره به اعلام وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان ، از آغاز مجدد گشت ویژه نظارت بر واحدهای صنفی پرخطر در این شهرستان گردشگرپذیر غرب مازندران خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ احمد حسین زادگان استاندار مازندران روز گذشته پس از پایان جلسه نشست ستاد کارگروه استانی مقابله با کرونا اعلام کرد که شهرستانهای آمل ، بابل ، بهشهر ، نوشهر  و فریدونکنار بر اساس رشد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفتند. بر اساس مصوبه این جلسه علاوه بر فعال سازی گشت ویژه نظارت بر واحدهای صنفی پرخطر کرونا بر تعطیلی امکان عمومی نظیر تالارهای پذیرایی و مکان های ورزشی ، مذهبی ، بازرهای هفتگی ، آئین های عروسی  و ترحیم تاکید شد.

براساس گزارش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون بیش از ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های تحت پوشش این دو دانشگاه بستری هستند. بررسی آماری یک هفته اخیر نشان می دهد که آمار بیماران کرونایی در استان مازندران ۴۰ درصد افزایش یافته است.   

براساس آمار منابع رسمی دست کم ۳۰ نفر در بیمارستان نوشهر به علت ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ بستری و حدود ۴۰۰ نفر نیز در منزل در حال مداوا هستند و درحالی که آمار بیماران بستری پیش از قرمز شدن وضعیت این شهرستان دست کم ۱۲ نفر بودند.

عبدالصمد صفر نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود : گشت های ویژه مشترک ادارات صنعت ، معدن و تجارت ، بهداشت و درمان ، تعزیرات حکومتی ، نیروی انتظامی و دستگاه های قضایی از امروز فعالیتش را مجددا با هدف نظارت بر واحدهای صنفی پرخطر در این شهرستان آغاز کرد و قرار است با واحدهای صنفی پرخطر که مصوبات ستاد مبارزه با کرونا را رعایت نکنند برخورد قانونی صورت گیرد.

در موج نخست شیوع ویروس کرونا حدود ۱۲۰ واحد صنفی در شهرستان نوشهر به خاطر کم توجهی به مصوبات اعضای کارگروه ستادملی مبارزه با کرونا در شهرستان نوشهر پلمب شدند.

فرماندار نوشهر  گفت:به صاحبان واحدهای صنفی پرخطر مدت ۱۰ روز فرصت داده می شود تا نسبت به تعطیلی واحدهای صنفی خود اقدام کنند و در صورت خارج شدن شهرستان از وضعیت قرمز می توانند به استناد ستاد مبارزه با کرونا  فعالیتشان را شروع کنند.

صفرنژاد با ابراز تاسف از عدم رعایت برخی از شهروندان به مسائل پیشگیری از ویروس کرونا اظهار داشت : به خاطر عادی انگاری ویروس کرونا ، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی ، حضور چشمگیر مسافران و گردشگران سبب شد تا این ویروس دوباره در این شهرستان تشدید شود و نتیجه این رفتار ها آن شد که امروز شاهد افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی در این شهرستان باشیم .

 وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به وضعیت ثبات و آرامش و حفظ جان مردم  ناگزیریم با راه اندازی گشت های ویژه نسبت به تعطیلی برخی از واحدهای صنفی ، مکان های تفریحی ، گردشگری براساس دستورالعمل بهداشتی کشوری و استانی در این منطقه اقدام کنیم .

این مقام مسئول، ضدعفونی کردن معابر خیابان ها ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در اماکن مذهبی ، بهره گیری از ظرفیت  دهیاران ، اعضای شوراهای اسلامی ، اعمال محدودیت های ترافیکی با هدف مدیریت بر ورود و خروج مسافران و گردشگران و نیز نظارت بشتر بر آرامستان ها را از دیگر مصوبات نشست روز گذشته ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری این شهرستان برشمرد./ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا