اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38966 مورخ:[1399-04-10 04:51:01]
 کرکره قدیمی‌ترین بازار سنتی مازندران بالا می‌رود
پس از ۴ ماه تعطیلی؛

کرکره قدیمی‌ترین بازار سنتی مازندران بالا می‌رود

کرکره جمعه بازار جویبار، قدیمی ترین بازار سنتی مازندران پس از چهار ماه تعطیلی براثر شیوع کرونا، جمعه آینده بالا کشیده می شود.

به گزارش مازند اصناف؛ کرکره قدیمی ترین بازار سنتی مازندران که قدمت آن را بیش از ۱۰۰ سال و برخی تا ۲۰۰ سال تخمین می زنند از چهار ماه قبل به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا پایین کشیده شد و بیش از ۶۰۰ فعال در این بازار بیکار شدند.

با گذشته بیش از چهار ماه، براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار با رعایت پروتکل های بهداشتی قرار است بازار سنتی و قدیمی جویبار از روز جمعه آینده دوباره برپا شود.

جمعه بازار جویبار یکی از ۱۰ بازار قدیمی و سنتی مازندران است که در منطقه سراجکلا و ورودی شهر جویبار برگزار می شود و فروشندگان اجناس و اقلام مختلف در آن به عرضه محصولات می پردازند.

بازارهای هفتگی کلاردشت و نوشهر، جمعه‌بازار جویبار، نشتارود، بازار امامزاده شاه رضا در روستای پهناب جویبار، پنجشنبه‌بازار جاده قدیم آمل، بابل، بهنمیر و امامزاده ابراهیم بابلسر، چهارشنبه‌بازار قائم‌شهر، سه‌شنبه‌بازار میر بازار بابلسر، بازار قلعه گردن و خرم‌آباد بازار مشترک دو روستا در تنکابن و یکشنبه‌بازار دوازده چشمه آمل از بازارهای سنتی مازندران است که فعالیت تمامی این بازارها در در دوران کرونا به تعطیلی کشیده شده است.

مازندران علاوه بر بازارهای سنتی دارای ۳۰۰ بازارچه مسقف وپاساژ سرپوشیده است که به دلیل شیوع کرونا با ظرفیت ۵۰ درصدی فعالیت می کنند./بازار

انتهای پیام/

» برچسب ها : , بازگشایی , مجدد , جمعه , بازار , جویبار , قدیمی ترین , سنتی , مازندران , بازگشایی , مجدد , جمعه , بازار , جویبار , قدیمی ترین , سنتی , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا