اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38959 مورخ:[1399-04-08 11:11:01]
قیمت مرغ ۲ هزار تومان کاهش یافت/ کاهش قیمت مرغ ادامه دار نیست

قیمت مرغ ۲ هزار تومان کاهش یافت/ کاهش قیمت مرغ ادامه دار نیست

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده، مرغ و ماهی از کاهش دو هزار تومانی قیمت مرغ خبر داد و گفت: بعید می دانم روند کاهش قیمت مرغ ادامه دار شود.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی یوسف خانی با اعلام این مطلب اظهار دشت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده با کاهش ۱۳۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

وی افزود: قیمت مرغ در کشتارگاه کیلویی ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان، قیمت مرغ در پخش ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت مرغ در واحدهای صنفی ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان شده است که نسبت به روز گذشته کاهش دو هزار تومانی را نشان می دهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده، مرغ و ماهی درباره دلایل کاهش قیمت مرغ طی دو روز گذشته تصریح کرد: کاهش میزان تقاضا موجب شد تا قیمت مرغ از سوی تولیدکنندگان کمی پایین تر محاسبه شود که نتیجه آن خود را با کاهش نرخ در واحدهای صنفی نشان داد.

یوسف خانی خاطرنشان کرد: ستاد تنظیم بازار با نرخ گذاری دستوری و غیرواقعی موجب شده تا در بخش تولید و توزیع با مشکلاتی مواجه شویم. تولیدکنندگان حاضر به عرضه مرغ با این میزان از زیاندهی نمی شوند و بخش توزیع هم با توجه به اینکه مرغ را گران می خرد نمی تواند ارزان بفروشد و اگر بیش از نرخ مصوب نیز کالا را عرضه کند با جرایم سنگین مواجه می شود. بنابراین هزینه تامین مرغ سفره های مردم از جیب تولیدکنندگان و توزیع کنندگان تامین می شود.

این فعال صنفی اظهار کرد: طی دو روز اخیر قیمت مرغ ارزان شده است اما این روند نمی تواند ادامه داشته باشد زیرا مرغداران حاضر به پذیرش این میزان از ضرر و زیان نیستند و نمی توان هزینه های تامین کالا را به آنها تحمیل کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده، مرغ و ماهی از توزیع مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار خبر داد و گفت: قیمت مرغ در میادین ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان است اما هنوز توزیع این نوع مرغ در واحدهای صنفی آغاز نشده است./بازار

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا