اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38893 مورخ:[1399-04-03 07:24:01]
لزوم برگزاری نمایشگاه تابستانه در چالوس/ گران‌فروشی نداریم
رئیس اتاق اصناف چالوس:

لزوم برگزاری نمایشگاه تابستانه در چالوس/ گران‌فروشی نداریم

رئیس اتاق اصناف چالوس خواهان برپایی نمایشگاه تابستانه در شهرستان شد، گفت: در صورت لغو نمایشگاه باید هزینه های مجری پرداخت شود.

به گزارش مازند اصناف؛ رحمت الیکایی  در نشست با خبرنگاران در اتاق اصناف شهرستان چالوس با بیان اینکه ما در شهرستان گرانفروش نداریم، از دولت خواست تا جلوی گرانی را بگیرد و گفت: ما در شهرستان با پدیده گران خریدن مواجه هستیم زیرا مسئله گرانی ریشه در بالا دارد و اصناف، اجناس را گران خریداری کنند.

وی کمبود ناظر را از جمله مشکلات در حوزه نظارت بر اصناف برشمرد و گفت: به ازای هر ۵۰۰ واحد صنفی باید یک ناظر داشته باشیم که در حال حاضر این نرم استاندارد رعایت نمی شود.

الیکایی با تاکید بر اینکه با گرانفروش و گرانفروشی برخورد قاطع خواهیم، افزود: ضعف نظارت ناشی از کمبود ناظر است که به آن اذعان داریم.

رئیس اتاق اصناف چالوس با عنوان اینکه با برپایی جمعه بازار در شهرستان مخالف هستیم، عرضه اجناس بنجول و گرانی قیمت را از مشکلات موجود در روز بازارها برشمرد.

وی درباره برپایی نمایشگاه تابستانه در شهرستان با بیان اینکه معلوم نیست چه دستان سیاسی و غیره پشت کار وجود دارد که مانع برپایی نمایشگاه تابستانه می شود، افزود: پیمانکار و مجری این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کرده است و به رغم آنکه قرار است در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود، جلوی آن گرفته شد.

الیکایی وجود دو هزار واحد صنفی بدون پروانه را در شهرستان از جمله مشکلات بیان کرد و گفت: باید به جای جلوگیری از برپایی نمایشگاه تابستانه، جلوی فعالیت پاساژهای سرپوشیده و فروشگاه های بزرگ در شهرستان گرفته شود./بازار

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا